Ako na úžasnú zážitkovú dovolenku?

Dovolenka predstavuje obdobie, počas ktorého si plníme svoje sny. Všetko to, na čo bežne cez rok nemáme čas ani adrenalín. Nové zážitky nás dostávajú do úplne inej emočnej pohody, máme chuť ďalej prekonávať, objavovať, no hlavne nezastavovať sa. Takto rozbehnutý letu v ústrety vás pozývame „k oblakom“.

Dovolenka v oblakoch

Adrenalín verzus romantika

Aj táto kombinácia je zlučiteľnou, a to v prípade obľúbených vyhliadkových letov balónom. Zážitok nespočíva len v samotných vzostupoch, ale v celom svojom procese. Záujemcovia o tento druh zážitkového spoznávania okolia získavajú podrobné informácie o prípravnej technickej stránke na vzlet, o tom, ako sa v „koši“ správame, poprípade reagujeme na vonkajšie zmeny. Až potom z vtáčej perspektívy zisťujeme, aký malebný je náš rodný kraj, a že si ho vieme zaľúbiť aj z oblakov.

Let balónom si možno dopriať sám alebo obdarovať blízkeho, poprípade vytvoriť skupiny 6 pasažierov. U poskytovateľov sa uistite, že tak ako im záleží na vašej bezpečnosti, dbajú na hygienu a dodržiavanie poriadku vo všetkých častiach pasažierskych košov. Navyše let balónom si vieme užívať nielen v rámci väčšej skupiny, ale aj súkromne, na romantické zásnuby alebo ako zaujímavý expedičný prelet.

Vysoko adrenalínový zážitok

Takým býva tandemový zoskok niekoľko tisíc metrov nad zemou. Hrdlo sa zviera a krv tuhne už len pri predstave, ako ste vo dverách a pod vami –  zem a vzduch. Tie najlepšie prírodné živly, pred ktorými ani na chvíľu nezaváhame a dôverujeme im. Oddáme sa zoskoku, pričom pri tak vysokom adrenalíne využijeme aj mnohé ich doplnkové služby. Môže ísť napr. o spomienkový záznam alebo o špecifické požiadavky na typ zoskoku. Popri „klasickom“ tandemovom zoskoku si môžeme aj „uletieť“ z vrtuľníka či dať sa na sólo zoskok s padákom.

Tento rok na dovolenku nevyrážate, ale vylietavate!

Zdroj obrázku: kasakphoto / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *