Lacná dovolenka v Bulharsku

Bulharsko je krajinou mnohých kontrastov. Je umiestnené na rozhraní západnej a východnej Európy. Obe kultúry sa tu v mnohom miešajú, čo dáva krajine určitý exotický nádych. Nájdete tu vysoké hory, malebné pokojné dedinky, a naproti tomu dlhé pieskové pláže a turistické letoviská.

Dovolenka - Bulharsko

V každom prípade budete veľmi milo prekvapený pohostinnosťou miestnych obyvateľov a atmosférou celej krajiny. Bulharsko je totiž temperamentný juhoeurópsky národ, ktorý vás pobaví svojím entuziazmom a živosťou. Ľudia ožívajú, teda priamo rozkvitajú v jarných, a najmä potom v letných mesiacoch, kedy sa ich dobrosrdečnosť a pohostinnosť presúva do ulíc, do krčmičiek a barov, kde si ju pri svojej návšteve budete môcť vychutnať plnými dúškami.

Bulharsko je stále obľúbenejšou turistickou destináciou, pretože má svojim návštevníkom skutočne čo ponúknuť. Príroda je tu krásna a na väčšine miest bulharského územia turistickým ruchom zatiaľ neobjavená. Zato veľmi obľúbenými destináciami sú pochopiteľne oblasti na pobreží Čierneho mora, ktoré sú turistickému ruchu priaznivo naklonené, a tiež v nich panuje čulý, a najmä v letnom období veľmi rušný život. Vznikajú tu nové bary, reštaurácie a ďalšie možnosti zábavného a športového vyžitia, ktoré približujú krajinu pohodlným európskym štandardom. Najznámejším cieľom letných dovoleniek sú bezpochyby Zlaté piesky, ktoré sú stále IN. Avšak aj Chorvatsko je IN, pretože ponúka krásne pláže a čisté more.

Obyvatelia Bulharska

Obyvatelia Bulharska sú pomerne veľkí patrioti a sú hrdí na svoj pôvod, bohatú históriu a dôležitú úlohu svojho národa v formovaní dejín západnej a východnej Európy, preto 500 rokov tureckej nadvlády nad krajinou miestni obyvatelia považujú za temné obdobie svojich dejín. V súčasnosti krajina zápasí s mnohými ekonomickými a sociálnymi problémami, ako sú vysoká miera nezamestnanosti, stále rastúca chudoba alebo malá konkurencieschopnosť bulharských výrobkov na svetových trhoch. Bulhari sa preto problémom s finančnými dôsledkami na jednotlivcov snažia čeliť veľkým dôrazom na rodinu a vzájomnú podporu a pomoc. Bulharsko vstúpilo v roku 2007 do Európskej únie, kde sa radí k chudobnejším členom európskeho zoskupenia.