Romantická dovolenka vo Francúzsku

Francúzsko je krajinou vína a syrov. Väčšina turistov jazdí len do Paríža, Francúzsko však ponúka oveľa viac! Dovolenka vo Francúzsku ponúka veľké množstvo lákadiel od romantického Paríža cez gotické katedrály, zámky na Loire, rímske pamiatky, ale aj športové vyžitie v podobe lyžovania a vysokohorskej turistiky vo francúzskych Alpách a Pyrenejách, cyklistiky ako národného športu alebo surfovania na atlantickom pobreží. To všetko do Francúzska privádza stále veľa turistov, aby tu strávili svoje last minute dovolenky.

Dovolenka vo Francúzsku

Takže nech už sa rozhodnete ísť hocikam do Francúzska, vždy nájdete niečo zaujímavé. Rozhodne odporúčame vydať sa aj do iných kútov ako len do Paríža a najznámejších zámkov na Loire. Aj v miestach, ktoré nie sú tak turisticky známe sa nachádza veľké množstvo zaujímavostí a úžasných zážitkov. A hlavne domáci obyvatelia sú oveľa príjemnejší a otvorenejší. Nie, že by si Vás Francúzi hneď brali domov na nocľah, ale pozvanie na aperitív nie je žiadnou výnimkou.

Treba však povedať, že s angličtinou veľmi nepochodíte. Anglicky sa dohovoríte v Paríži a Lyone, ale inde to už bude ťažšie. Takže odporúčame radšej hovoriť po francúzsky hoci aj zle, ale francúzsky. Znesú Vám potom modré z neba.

Dovolenka pre každého

Ak preferujete dovolenku, ako sa hovorí na vysokej nohe, choďte na Francúzsku riviéru. Ak Vás okúzľujú levandule a borovice, vydajte sa do Provence. Pre športovcov budú najlepšími destináciami vo Francúzsku Alpy, Pyreneje a Masiff Central v Auvergne.

Celé atlantické pobrežie ponúka kúpanie, surfovanie, potápanie, ale aj mnoho ďalších aktívnych foriem ako stráviť dovolenku.

Víno jedine vo Francúzsku

Ak ste vášniví milovníci francúzskych vín, tak oblasti okolo Bordeaux, Bergeracu, Dijone, Languedoc Rousillonu alebo Champagne čakajú práve na Vás. Neváhajte a vydajte sa chodníkom plným vína.

Francúzsko, krajina legiend a vojen

Rebelujúce samotárske Bretónsko má svoje osobité a tajomné kúzlo, ktoré stojí za preskúmanie. Francúzi svorne tvrdia, že legenda o kráľovi Artušovi pochádza práve odtiaľto.

Poľnohospodárska Normandia produkuje najviac francúzskych syrov s plesňou (camembert). Sever Francúzska je poznačený vojnami a nájdete tu nielen pláže vylodenia v Normandii, ale aj múzeá a pamätníky.