Ubytovanie vo Francúzsku

Vo Francúzsku existuje niekoľko spôsobov ubytovania. Hotely sú samozrejme všade, o tých teda netreba písať. Reťazec Formula 1 pozná dosť ľudí. Ide o stavebnicové hotely, ktoré sú teda úplne rovnaké a boli postavené niekde blízko významnejšieho cestného ťahu. Izby tu sú trojlôžkové a hygienické zariadenie spoločné na poschodí. Ak teda rozmýšľate nad lacným ubytovaním vo Francúzsku, tak čítajte ďalej.

Hotel vo Francúzsku

Fenomén gites

Na vidieku fungujú takzvané gites, môžu to byť horské chalupy, plážové bungalovy, supermoderné apartmány, ktoré fungujú rovnakým štýlom ako penzióny a cenovo sú prijateľné. Odporúčame gites v Bretónsku a v Pyrenejách. Gites sú však roztrúsené po krajine, takže bez vlastnej dopravy to možno nebude najvhodnejšie ubytovanie.

Hostely

Ďalším spôsobom sú hostely (auberge de Jeunesse). Vo Francúzsku veľmi dobre funguje reťazec FUAJ, hostely sú rozdelené do 4 kategórií (1, 2, 3 alebo 4 stromčeky, čím viac stromčekov, tým väčšie pohodlie a lepšie raňajky).

Jeden stromček, teda bez raňajok a bez obliečky vyjde okolo 12 €, ten najluxusnejší, teda čtyřstromečkový s raňajkami a s posteľnou bielizňou vyjde okolo 25 €. Spálne sú väčšinou po štyroch, ale samozrejme za vyššiu cenu možno mať double.

Kempy

Ďalším variantom sú kempy, ktoré fungujú rovnako ako u nás. Väčší výskyt kempov je v južnom Francúzsku. Hostely nájdete v každom meste, niektoré hostely iv prírode rovnako ako gites, ktoré sú výskytom “na samote u lesa” vyhlásenej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *