Lacné dovolenky a zájazdy do Chorvátska

Plánujete dovolenku v Chorvátsku? Ak áno, tak ste na správnom mieste. Pretože u nás nájdete rôzne tipy na ubytovanie v tejto peknej krajine a tipy na last minute dovolenky. Pripravili sme pre Vás základné informácie spojené s cestou a pobytom v Chorvátsku. Teda do jednej z najobľúbenejších destinácií slovenských turistov, ktorí ju každoročne čoraz viac vyhľadávajú.

Chorvátsko - ostrov Brač

Obľúbené destinácie v Chorvátsku

Chorvátsko nie je len Zem tisícok pláži, krištáľovo čistej vody a príjemnej klímy. Krajina oplýva aj množstvom kultúrnych historických pamiatok, všadeprítomnou subtropickou zeleňou, množstvom vodných športov a turistických výletov. Rekreanti môžu vyskúšať tisíce ostrovov, ostrovčekov, desiatok rivier a niekoľkých národných parkov. To je len pár z mnohých dôvodov, prečo do Chorvátska každoročne vyrážajú tisícky Slovákov.

Pozrite si zoznam najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií v Chorvátsku.

Doprava do Chorvátska

Možností ako sa dopraviť do Chorvátska je hneď niekoľko. Najčastejšie voleným spôsobom je doprava autom, autobusom alebo vlakom. Ak budete chcieť cestu urýchliť, tak je možné využiť dopravu lietadlom. Vzhľadom na to, že doprava lietadlom z Slovenska stojí okolo 300€, volia slovenskí turisti veľmi často miesto odletu z Viedne, kde je letenka výrazne lacnejšia.

Ubytovanie v Chorvátsku

Apartmány, apartmány zase apartmány. Tento typ ubytovania je jednoznačne preferovaný väčšinou dovolenkárov. Chorvátsko je priamo posiate turistickými centrami. Najčastejšie typy ubytovania sú hotely, kempy alebo práve apartmány. Apartmány sú rovnako ako hotely rozdelené do niekoľkých kategórií podľa počtu hviezdičiek. Ceny ubytovania sa podľa toho výrazne líšia.

Hotely vs. apartmány

Najviac zaplatíte za ubytovanie v hoteli poskytujúcom široký sortiment služieb, ktorý leží v tesnej blízkosti mora. Apartmány sú pre turistov pripravené z dôvodu poskytnutia zodpovedajúceho ubytovania, pričom ponuka služieb je vedľajšia rola. Preto sú aj luxusné apartmány lacnejšie ako kvalitné hotely. Pred ubytovaním si apartmán vždy prezrite, predídete tak prípadným problémom. Ak ste zvolili rezerváciu cez internet, všetko musí zodpovedať popisu. Majitelia alebo prenajímatelia majú apartmány zvyčajne veľmi dobre pripravené na sezónu, ale radšej sa vždy uistite.