Apartmány v Chorvátsku

Apartmány patria medzi najčastejšie volenú formu ubytovania pre väčšinu turistov cestujúcich do Chorvátska. V každej obci alebo meste nájdete nespočetné množstvo domov označených ceduľkou “sobe, rooms, zimmer“. Práve takto označujú miestne apartmány k prenájmu alebo ubytovaniu v súkromí. Chorvátsko ponúka naozaj veľké množstvo apartmánov pre turistov.

Moderný apartmán v Chorvátsku

Ceny apartmánov

Cena apartmánov sa líši podľa kvality ubytovania a často aj podľa vzdialenosti od mora. Najlacnejšie sezónne ceny sa pohybujú okolo 10 euro za osobu, ale výnimkou nie sú ani apartmány pri mori, ktorých cena apartmány o dosť vyššia. Víkendové pobyty v Chorvásku Vás budú stáť o pár eur viac, pretože krátkodobé ubytovanie je drahšie. V závislosti na lokalite je možné cenu zjednať a to predovšetkým z dôvodu ponuky, ktorá v mnohých lokalitách prevyšuje ponuku. Všetci ubytovatelia sú registrovaní a musia odvádzať dane. Po dobu Vášho pobytu si môžu kedykoľvek vyžiadať nejaký Váš osobný doklad. Najčastejšie to býva na začiatku pobytu, keď oznamujú množstvo ubytovaných turistov. Za každého z Vás, okrem detí do 12-tich rokov odvádzajú pobytovú taxu vo výške od 2 do 7 kun. Niektorí poskytovatelia ubytovania ju po Vás môžu vyžadovať, iní ju bez problémov zaplatia za Vás.

Apartmány v Chorvásku - Split

Objednajte si apartmán vopred

Na mnohých miestach v Chorvátsku, ktoré sú medzi turistami veľmi obľúbené, sú kvalitné apartmány zajednané už na dlho dopredu. Ak idete “na slepo”, nie je výnimkou, že v daný deň ubytovanie za rozumnú cenu nezoženiete. Preto rozhodne odporúčame výberu apartmánu venovať dostatok času a rezervovať si ho ešte skôr ako do Chorvátska vyrazíte. Veľa dovolenkárov už má svoje obľúbené miesto, kam sa radi vracajú. Iní sa každý rok vydávajú do iného mesta. Najčastejšími faktormi výberu miesta, kde dovolenku trávime sú kvalita pláže, kultúrne vyžitie a v neposlednom rade práve kvalita ubytovania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *