Kempy v Chorvátsku

Vzhľadom k tomu, že všetky kempingy musia byť vybavené v súlade so štandardom EÚ, tak by sa nemali v poskytovaných službách príliš líšiť. Takmer každý kemp už ponúka nespočetné množstvo športového vyžitia od volejbalových ihrísk cez tenisové kurty až k požičiavaniu lodí alebo vodných skútrov. Vzhľadom k tomu, že voľné táborenie je v Chorvátsku pokutované, tak nezostáva milovníkom pobytov v prírode nič iné, ako využiť služby kempov.

Kemp v meste Poreč - Chorvátsko

Podobne, ako hotely sú aj kempingy rozdelené do cenových kategórií podľa kvality a množstva poskytovaných služieb. Faktor, ktorý služby hodnotí je počet hviezdičiek, ktorý sa v prípade kempov pohybuje od jednej do štyroch.

V hlavnej sezóne stojí pobyt za osobu v rozmedzí od dvoch do šiestich euro. Taxa je vo väčšine kempov rovnaká, ale taxu za auto alebo karavan si určuje každý kemp individuálne. Mimo sezónu je cena nižšia, ale väčšina kempov je otvorená okrem hlavnej sezóny len mesiac pred a po sezóne.

Chorvátsko je kempingmi priamo posiate. Celkovo je tu vyše 300 kempov, z ktorých väčšina je rozosiata po Jadranskom pobreží a po ostrovoch. Najviac kempov nájdete na polostrove Istria a v Kvarnerskej zátoke. Na Istrii si prídu na svoje aj nudisti, veľa kempov je vyhradených práve im.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *