Lacné dovolenky a zájazdy do Grécka

Grécko je krásna krajina, ktorá vám ponúka mnoho zaujímavostí. Nie nadarmo sem ročne cestuje množstvo turistov. Pláže sú tu krásne, či už piesočnaté, štrkové alebo kamenné. Služby sú na úrovni a celkovo vám tu nič chýbať nebude. Môžete si užiť svoju lenošivú dovolenku na pláži, ale ak Vás zrovna toto neláka, nevadí. Sú tu aj početné príležitosti pre vodné a ďalšie iné športy. Samozrejme sa môžete vydať aj na početné výlety, prezrieť si mnohé pamiatky atď.

Grécko - pláž

Keď už tu budete, bola by škoda neochutnať typickú grécku kuchyňu, ktorá je preslávená po celom svete. Spája v sebe vplyvy Európy, Malej Ázie a Arábie. Obľúbené sú pokrmy nazývané moussaka, souvlaki, gyros.

A akí sú Gréci? Nemusíte sa obávať. Sú to milí, priateľskí ľudia, podobne ako Chorváti, ktorí si s vami radi pohovoria alebo vám poradia cestu. Ubytovacích kapacít je tu tiež dostatok. Aj keď majte na pamäti, že tie najlepšie a najvýhodnejšie hotely sú v hlavnej sezóne rezervované dlho dopredu. Preto ak cestujete bez cestovnej kancelárie, nezabudnite urobiť objednávku ubytovania včas.

Turistické letoviská a zaujímavé miesta

Obľúbenými destináciami sú predovšetkým grécke ostrovy. Najväčším ostrovom v Stredozemnom mori a zároveň veľmi navštevovaným je Kréta, ktorá vám ponúka celý rad pekných letovísk, či už pokojnejších alebo takých, ktoré pulzujú životom. Z konkrétnej ponuky si uveďme Heraklion, Bali, Hersonissos, Agios Nikolaos. V okolí je aj dostatok zaujímavých miest, napr. Chania, Samaria, Rythymno, Minojský palác atď.

Ďalším obľúbeným ostrovom je Korfu, ktorý je najsevernejším a najväčším gréckym ostrovom v Iónskom mori. Vďaka svojej zeleni ho ľudia nazývajú smaragdový ostrovom. Ktoré obľúbené letoviska tu na Vás čakajú? Obľúbeným, skôr pokojnejším letoviskom, je Roda, živšie je Sidari. Nemenej obľúbenými miestami sú tiež Moraitika, Glyfada, Agios Georgios. Chcete viac spoznať ostrov Korfu a nemáte dostatok peňazí? Vyskúšajte online pôžičky a navštívte zaujímavé miesta ako hlavné mesto Kerkyra s početnými pamiatkami sústredenými predovšetkým do Starého mesta, zámok Achillion, Hrad Gardiki, vyhliadku Bella Vista.

A čo napríklad ostrov Rhodos? Nájdete ho v Egejskom mori a je najväčší z Dodekanéských ostrovov. Ponúka vám 220 km pobrežia a cca 340 slnečných dní v roku. A kde konkrétne si môžete toto slniečko vychutnať? Letovísk je tu veľa – Lalithea, Lardos, Faliraki, Kolymbia, Koskinou … Môžete tu podnikať aj výlety k zaujímavým miestam. Určite si nenechajte ujsť mesto Rhodos. Pekný výlet bude tiež k zrúcanine kláštora Panagia Tsampika, kúzlo má Údolie motýľov či EPTA Piges.

Grécko je turisticky významná krajina a rozhodne má čo ponúknuť, či už milujete nádherné pláže, alebo chcete ísť po stopách antického Grécka.