Ubytovanie v Grécku

Grécko je obľúbenou turistickou krajinou, ktorá ponúka veľké ubytovacie kapacity. Kde konkrétne budete bývať záleží len na vás a na tom, koľko financií do toho chcete investovať.

Všeobecne platí, že kvalitu ubytovania spoznáte podľa počtu hviezdičiek. Niekde sa tiež môžete stretnúť s hodnotením pomocou písmen A, B, C.

Ubytovanie - Grécko

Hotely

Samozrejme najviac hotelov je v turisticky atraktívnych oblastiach a podľa oblasti, v ktorej sa nachádzate, sa odvíjajú aj ceny. Cena je tiež závislá na tom, ako ďaleko je hotel od pláže. Čím bližšie, tým je cena samozrejme vyššia.

V Grécku nájdete celý rad lacných hotelov, ktoré sú čisté, ale skromné a ponúkajú len málo služieb. Ak si však potrpíte na luxuse, tak aj vy budete spokojní. Samozrejmosťou sú tu aj veľmi komfortné päť-hviezdičkové hotely, kde okrem ubytovania, nájdete mnohé ďalšie služby. Takéto hotely majú nádherné bazény, fitness centrá, príjemné bary atď. Bazény však nájdete aj u lacnejších hotelov.

Obľúbené a však pomerné drahé je ubytovanie all inclusive, čo znamená, že v cene pobytu máte aj jedlo a pitie zdarma. Rozsah služieb all inclusive závisí na konkrétnom hoteli. Preto sa vopred informujte, čo všetko do neho patrí.

Apartmány a penzióny

Apartmány a penzióny sú lacnejším riešením. Je ich tu veľké množstvo a majú rôznu úroveň. Preto si dajte dosť času na výber takého ubytovania, ktoré vám bude skutočne vyhovovať. Najlepšie je dať na odporúčanie známych alebo si prejsť nejaké referencie. Ak túto možnosť nemáte, voľte skôr novšie apartmány a penzióny. Tie sú tehlové či betónové a ich kvalita je väčšia než u tých starších. U starších typov je väčšia pravdepodobnosť horšej hygienickej úrovne a niekde môžete dokonca naraziť na problém s hmyzom. To sú rozhodne aspekty, ktoré vám môžu pokaziť dovolenku … Ceny sú rôzne, opäť záleží na tom, ako sú apartmány a penzióny vybavené.

Kempingy

Ak vám nevadí, že okolo seba nebudete mať luxus, môžete využiť ubytovanie v kempe. Kempy sú tu čisté a na úrovni. Držia si obvyklý európsky štandard. Elektrina je samozrejmosťou a sú tu aj kuchynky. V mnohých kempingoch nájdete už aj prípojku na internet. Počítajte ale s tým, že vás tu budú otravovať komáre. Preto sa nezabudnite vybaviť repelentom proti hmyzu.

Toto ubytovanie je vhodné pre turistov, ktorí sem prišli autom a chcú po zemi predovšetkým cestovať.

Rekreačné byty a domy

V Grécku si tiež môžete prenajať rekreačný byt či dom. Aj tu je dosť ponúk. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí chcú mať súkromie. Určite sa vám táto možnosť bude pozdávať, ak budete cestovať v početnejšej skupine.

Okrem klasických perfektne zariadených rekreačných bytov a domov tu nájdete aj skromnejšie bungalovy, v ktorých budete mať súkromie. Sú však lacnejšie a oceníte aj to, že sú väčšinou blízko pláže.

Ak patríte k tým dobrodružnejším povahám, ktoré odchádzajú na dovolenku do Grécka a ubytovanie si hľadajú až na mieste, ktoré sa im zapáči? Pokiaľ bude hlavná sezóna alebo ak pôjde o atraktívnu oblasť, môžete mať napriek veľkým ubytovacím kapacitám problém zohnať slušné ubytovanie. Preto si radšej zarezervujte ubytovanie z domova.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *