Lacná dovolenka v Španielsku

Očakávate od svojej dovolenky odpočinok? Zaujíma Vás architektúra a umenie? Láka Vás divoká corrida a nočný život? To všetko a ešte viac ponúka Španielsko, ktoré Vás privíta s otvorenou náručou. Otvorenú náruč pre Vás majú aj hotelieri, tí dávajú na výber ubytovanie rozličných kategórií, od kempingov až po luxusné apartmány. Dovolenka v Španielsku je to pravé pre Vás!

Pláž v Španielsku

Španielsko láka turistov nádhernými plážami, pulzujúcim životom veľkých miest i pokojom malých dediniek. Ponúka rekreačné centrá plné zábavy, podmanivo krásnu prírodu, rôznorodú architektúru, svetoznáme výtvarné galérie. Očarí Vás jedinečná miestna atmosféra a temperament miestnych obyvateľov. Ich bezstarostnému a radostného štýlu života celkom iste podľahnete. Španielsko je krásna krajina a v lete je v nej rovnako teplo, ako napríklad v Pakoštane v Chorvatsku.

Ku Španielsku tiež neodmysliteľne patria najrôznejšie fiesty – slávnosti – a to napríklad Veľká noc, ktoré je v katolíckom Španielsku najdôležitejším sviatkom. Podľa dátumu Veľkej noci sa potom riadi dátum ďalšej veľkej udalosti – Karnevalu. Ten sa bujaro oslavuje predovšetkým na juhu Španielska a na Kanárskych ostrovoch. Na 24. jún pripadajú oslavy San Juan – svätého Jána. Vianoce prebiehajú v pokojnom duchu a k príchodu nového roka sa viaže tradícia zjesť 12 guličiek hroznového vína s polnočnými údermi hodín. Typickou zábavou s koreňmi v hlbokej histórii sú slávne býčie zápasy, čiže corrida, ktorým podľahnete, rovnako ako Jadranu.

Ako sa do Španielska dostanete?

Na dovolenku do Španielska sa dostanete napríklad lietadlom. V hlavnej sezóne lietajú priame lety aj na španielske ostrovy. Môžete samozrejme využiť aj spojenie po zemi, ale cesta vlakom alebo autobusom je zdĺhavá a cena často prevyšuje cenu letenky. Niektorí volia cestu vlastným autom, v takom prípade je nutné počítať s približne dvojdňovou cestou, podľa zvolenej destinácie.

Ubytovanie a stravovanie v Španielsku

Ubytovanie v Španielsku sa líši podľa lokalít. Všeobecne platí, že najväčší možnosť výberu je vo veľkých mestách, tomu ale zodpovedajú ceny. Medzi najdrahšie oblasti patrí Barcelona a Madrid. Najlacnejšie sa ubytujete v hosteloch, v ktorých väčšinou prespáva niekoľko mladých ľudí na jednej izbe. Cena za lôžko býva od 15 €. Ak vyžadujete väčší komfort a súkromie, môžete si vybrať z množstva hotelov. Ubytovanie v hoteli sa líši podľa kategórie, cena za dvojlôžkovú izbu sa pohybuje od 60 € a vyššie. Väčšina turistov dáva prednosť zaisteniu ubytovania pred príchodom do Španielska, odpadne tak starosť s jeho zháňaním na mieste a s dohadovaním cien. V hoteloch môžete vykonať rezerváciu po internete. Hotelový personál býva ochotný a vo väčšine prípadov hovorí anglicky. Lacnejšou variantou ubytovania je kemping.

Kempy sú v Španielsku pomerne rozšírené, bývajú čisté a za prijateľné ceny. Ak budú Vašimi susedmi pri kempovaní Španieli, rozlúčte sa s nočným pokojom. V mimosezónnom období sú ceny ubytovania nižšie a to najmä v prímorských letoviskách. Stravovanie je v Španielsku ozajstným pôžitkom, nech už ste milovníci morských rýb a plodov, vegetariáni, či si radi pochutnáte na dobre upravenom mäse. Pri návšteve reštaurácie počítajte s cenami o niečo vyššími ako na Slovensku a to u jedál, ale hlavne u nápojov. Výhodne býva obedné menu, ktoré väčšina reštaurácia ponúka. Za cenu okolo 10 – 15 € dostanete kompletné menu vrátane dezertu a vody.