Dovolenka v Costa Brava

Costa Brava v preklade znamená Divoké pobrežie, čo túto oblasť v mnohých ohľadoch perfektne vystihuje. Pôvodná idea názvu je pochopiteľne zakorenená v divokej prírode, keď sú nádherné piesočnaté pláže rozdeľované skalnými výbežkami v kontraste s veľkým percentom zelene – predovšetkým pínie. Na druhú stranu je ale Costa Brava aj centrom divokého nočného života, aj keď je pravda, že niektoré menšie a romantické letoviská poskytujú úplný pokoj. Costa Brava sa nachádza na severozápade Španielska a tiahne sa po pobreží od hraníc s Francúzskom až po hlavnú katalánsku metropolu Barcelonu. Nielen že je pochopiteľne veľkou pýchou regiónu, ale zároveň je Costa Brava suverénne najnavštevovanejším regiónom v Španielsku.

Costa Brava v Španielsku

Čim Costa Brava láka toľko ľudí? Predovšetkým na nádhernú prírodu, príjemné podnebie na severe Španielska a tiež na stopercentnú turistickú vybavenosť. Celé Divoké pobrežie je totiž posiate malými letoviskami, ktoré majú perfektnú ponuku ubytovania, všetky služby a v neposlednom rade ponúkajú aj veľký počet sprievodných aktivít. Je síce pravda, že Costa Brava nemá na pobreží významné pamiatky, avšak bohato to vynahradzuje “kráľovná Costa Brava” Barcelona.

Tossa de Mar

Táto pôvodne malá rybárska dedinka, ktorá má dnes zhruba päť tisíc obyvateľov patrí medzi najobľúbenejšie oblasti na Costa Brava. Charakteristická je svojou pokojnou a predovšetkým romantickou atmosférou, keď je celé pobrežie skaliskami uzavreté do malej zátoky. Dominantou mesta je bývalá pevnosť z 12. storočia, ktorá sa rozkladá na jednom zo skalných vrcholkov, ale tiež napríklad trosky rímskej kultúry. Všetci, ktorí milujú pokojnú dovolenku, prechádzky v malebných úzkych uličkách a nekonečnú romantiku nebudú chcieť Tossa de Mar opustiť.

Lloret de Mar

Lloret de Mar (alebo tiež Perla Costa Brava) je pravdepodobne najnavštevovanejším miestom celého pobrežia. V mnohých ohľadoch je už moderným letoviskom, ktoré ťahá predovšetkým na aktívny nočný život, veľké nákupné strediská a promenády plné paliem. V lete sem smerujú státisíce mladých ľudí, ktorí si chcú užívať vo vzdialenosti zhruba 70 kilometrov od Barcelony. Lloret de Mar síce nemá významné pamiatky, ale všadeprítomné krčmičky, bary a centrá s vodnými športy vás dostatočne zabavia. Predovšetkým pre deti je potom ideálny Vodný svet s veľkým počtom toboganov.

Callela

Ďalším z obľúbených letovísk na Costa Brava je bezpochyby Callela, mestečko 50 kilometrov na sever od Barcelony. Aj keď bolo v minulosti centrom textilného priemyslu a poľnohospodárstva, dnes sa pochopiteľne sústreďuje iba na cestovný ruch. Ročne sa tak Callela stáva cieľovou destináciou tisícov turistov, ktorí hľadajú kľud a pohodu v okolí tri kilometre dlhej piesočnatej pláže. Na druhú stranu ponúka historické centrum v čele s tradičným španielskym trhoviskom pomerne rušnú atmosféru, predovšetkým v noci. Zároveň sa Callela nachádza pomerne neďaleko od pohoria Montenegro, čo jej poskytuje zaujímavé prírodné scenérie a kontrasty pláží s horami v pozadí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *