Turistické destinácie v Španielsku

Španielsko patrí medzi krajiny kde prežijete neopakovateľné zážitky. Umelecké duše určite uspokojí Barcelona, intelektuáli si bezpochyby obľúbia Madrid. Pre objaviteľov a rojkov je tu Andalúzia a milovníci exotiky si ju užijú na španielskych ostrovoch. Medzi najnavštevovanejšie miesta Španielska patrí Barcelona, Madrid, mestá a pláže južnej Andalúzie a prímorské letoviská na východnom pobreží, napríklad obľúbená Costa Brava.

Dovolenka v Španielsku

Barcelona

Barcelona je veľmi lákavá pre návštevníkov, pretože ponúka pláže aj úchvatné stavby slávneho architekta Antonia Gaudího. Prejsť sa jeho parkom Güell alebo vidieť monumentálnu dodnes rozostavanú katedrálu Sagrada Familia patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Nevšedná je aj prechádzka po rušnej triede Barcelony, nazvanej La Rambla. Pobyt v Barcelone nezabudnite spojiť s výletom do neďalekej Tarragony, kde nájdete pamiatky zapísané na zozname UNESCO.

Madrid

Madrid je ako hlavné mesto častým cieľom turistov. Oproti uvoľnenej atmosfére prímorskej Barcelony je intelektuálnou metropolou, ktorá ponúka významné galérie i múzeá. Ak Vás zaujímajú diela umelcov Francisca Goyu alebo Petra Paula Rubensa, navštívte Museo del Prado. Ak ste radšej obklopení moderným umením neváhajte a bežte do múzea Reina Sofia, kde okrem iného nájdete aj známu Picassovu Guernicu. Uličkami Madridu môžete blúdiť len tak bez cieľa a keď budete unavení, odpočiňte si v jednej z mnohých príjemných kaviarní.

V okolí Madridu je niekoľko miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. A to predovšetkým neďaleký bývalý kráľovský palác Escorial a tiež historické mestá Toledo a Segovia.

Kanárske ostrovy a Mallorca

Turisti tiež s veľkou obľubou cestujú na Baleárske a Kanárske ostrovy. Z tých Baleárskych je najnavštevovanejšia Mallorca a Menorca, medzi priaznivcami barov a diskoték víťazí Ibiza, vyhlásená búrlivým nočným životom.

Komornejšiu atmosféru ponúka slávna pútnická cesta do metropoly Galície – Santiaga de Compostela. Túto púť absolvujú pútnici pešo, najznámejšia trasa vedie z južného Francúzska. Na konci cesty je pútnikom odmenou nádherná katedrála v Santiagu de Compostela, v ktorej sú uložené pozostatky svätého Jakuba.

Andalúzia

Ak sa rozhodnete navštíviť Andalúziu, spoznáte to pravé Španielsko. Horúce letné dni v malebných bielych dedinkách zvádzajú k ničnerobeniu a po zotmení vás roztancujú rytmy vášnivého flamenca. Andalúzske mestá dýchajú tajomstvom dávnych časov. Vplyv maurskej nadvlády je obzvlášť viditeľný v architektúre Granady a Cordoby, pôsobivé sú aj iné mestá ako Sevilla a Cádiz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *