Dovolenka vo Valencii

Valencia je mesto nachádzajúce sa v Španielsku. Leží v severovýchodnej časti krajiny na valencijskom pobreží na rieke Turia. História tejto oblasti siaha do doby, keď tu sídlili Iberské národy. Postupne boli vystriedané Grékmi, Rimanmi, Vizigótov a moslimami. V roku 1238 vniklo mesto Valencia. Založil ho kráľ James I. V stredoveku Valencia prosperovala. Na začiatku 16. storočia došlo k miernemu úpadku mesta. Od roku 1982 je Valencia hlavným mestom autonómneho spoločenstva Valencia.

Valencia v Španielsku

Dominantu mesta tvorí úvalu Río Turia tvorený kruhom ulíc Colón, Xativa a Guillem de Astro, ktoré boli pôvodne súčasťou mestských hradieb z roku 1865. Nájdete tú tri námestia Plaza de la Reina, Plaza de la Virgen a Plaza del Ayuntamiento, kde nájdete radnicu, kino, mnoho reštaurácií a barov. Na Plaza de la Virgen sa nachádza bazilika Panny Márie a fontána Turia. Na Plaza de la Reina je tiež veľa reštaurácii, barov a kaviarní. Ďalej tu môžete navštíviť oceánografické múzeum El Museo oceanógrafico, kde je komplex jazier, lagún, ostrovčekov a morskej fauny.

K ďalším zaujímavostiam patrí Iglesia de Santa Catalina baroková zvonica z 18. storočia a pozostatky mestských hradieb Torres de Serranos a Torres de Quart čo sú dve brány s kamennými věžemi. Vo Valencii sú tiež krásne parky a to Jardines del Turia a Jardines del Real. Pre športových nadšencov je tu závodný okruh Valencia. Na kúpanie a relaxáciu je v meste nádherná pláž Playa de la Malvarrosa a alebo strediska Benidorm, Torrevieja, Alicante alebo Denia. V dnešnej dobe žije v meste Valencia vyše 810 000 obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *