Lacné dovolenky a zájazdy do Talianska

Len máloktorá krajina môže turistovi ponúknuť rozsiahle pláže, vysoké hory a tiež dokonalú architektúru v čele so svetoznámymi pamiatkami. To všetko spĺňa Taliansko, a práve preto sa stala dovolenka v tejto juhoeurópskej krajine snom mnohých Slovákov. K dôvodom prečo si Slováci vyberajú Taliansko je aj vynikajúcu kuchyňa, ktorá je známa po celom svete, ale taktiež nemôžeme zabudnúť na vynikajúce víno, ktorého pestovanie umožňuje takmer ideálne počasie na Apeninskom polostrove.

Dovolenka v Taliansku

Vzhľadom na pomerne neortodoxnú povahu talianov je aj v turistických centrách, akými sú napríklad Rím, Benátky, či napríklad Bibione, neustále počuť detský plač, hádky talianskych rodín a podobne. Aj keď by sa to niekomu mohlo zdať na prvý pohľad nepríjemné, väčšina cestovateľov tvrdí pri odchode z Talianska opak. Taliani sú totiž nesmierne pohostinní, spoľahliví, a aj emotívny, vďaka čomu urobia pre turistu doslova  čokoľvek.

Ubytovanie

Ubytovanie je v Taliansku k dispozícii v nespočetných hoteloch, penziónoch či rodinných domoch a kempoch. Ale pravú atmosféru, ktorá sa naskytá pri pobyte v prenajatom apartmáne v malom mestečku na pobreží Talianska nič nenahradí.

Počasie

Aj počasie v Taliansku je dôležitý faktor, ktorý sem ťahá mnoho dovolenkárov. Vzhľadom k veľkým rozmerom Talianska tu môžete stráviť dovolenku v rôznych klimatických pásoch od chladného pásma vo vnútrozemskej oblasti Pádskej nížiny, cez mierny pás na severe Talianska až po horúce subtropy na juhu.

Čo navštíviť?

Čo sa týka pamiatok, ktoré sú pre mnohých turistov základom kvalitnej dovolenky, tak medzi tie najznámejšie patrí pochopiteľne celé centrum Ríma, Benátok a Sicílie, ale aj športoví nadšenci si prídu na svoje napríklad v lyžiarskych strediskách na úpätí najvyššej hory Európy, ktorou je Mont Blanc na hraniciach s Francúzskom.