Dovolenka v Bibione

Bibione je letovisko, ktoré leží na Benátskej riviére. Najbližším väčším mestom sú Benátky, ktoré sú od Bibione vzdialené asi 80 kilometrov. Pobrežie Bibione sa tiahne zhruba okolo 8 kilometrov okolo krásneho morského pobrežia a vyznačuje sa svojimi typickými plážami pokrytými krásnym zlatistým pieskom. Na plážach sú samozrejme reštaurácie, fast – foody, ale aj stánky so zmrzlinou. Vybavenie typu lehátok či slnečníkov je samozrejmosťou. Čo sa týka počtu obyvateľov, tak oficiálne má Bibione 2000 stálych obyvateľov. Avšak je nutné podotknúť, že počet ľudí stúpne v období turistickej sezóny až na stonásobok tejto položky.

Bibione - Taliansko

História Bibione

Keď pôjdeme kúsok do histórie, tak Bibione je stredisko pomerne mladé. Ak vezmeme do úvahy počiatky tohto letoviska, tak tie siahajú až do 2. polovice 20 storočia. Písal sa rok 1959 a na mieste dnešných krásne upravených pláží boli iba mokrade a močiare, nad ktorými sa preháňali kŕdle komárov a pobyt ľudí tu bol prakticky nemožný. Avšak o pár rokov neskôr tu miestny vysadili rastliny, ktoré sa vyznačujú svojím rýchlym rastom (jednalo sa hlavne o kanadské topole) a pláže hneď zmenili svoju podobu. Až padla železná opona, teda zhruba v 80. rokoch, tak tu boli postavené nové hotely a iné ubytovacie zariadenia. Ich majitelia sa spočiatku blysli veľmi nízkymi cenami a pritiahli tak veľký počet turistov. Títo ľudia boli spravidla slovenskej, poľské ale aj českej národnosti. Jazdili tu aj Nemci a Bibione zažívalo doslova turistický boom. Avšak potom, čo sa v 90. rokoch stabilizovala situácia na Balkáne, došlo k istému odlivu turistov.

Hlavné časti

Bibione sa dá rozdeliť na štyri časti. Sú nimi Bibione Lido del Sole, Bibione Pineda, Bibione Spiaggia a Bibione Lido dei Pini. Ak si budete chcieť užiť pokojnú a ničím nerušenú dovolenku, tak by ste mali zavítať do prvých dvoch menovaných častí Bibione, pretože práve tieto štvrti sú vybavené rodinnými domčekmi a možno tu nasať tú pravú rekreačné náladu. Veľmi rušnú časťou je Bibione Spiaggia. Sú tu diskotéky, bary, reštaurácie a ďalšie nočné podniky, v ktorých sa dá užívať nočný život do sýtosti. Pre milovníkov nákupov tu bola postavená nákupná promenáda.

Trh a šport

Trh tu prichádza každý utorok a ponúka rozličný sortiment tovaru. Kúpiť si tu môžete napríklad rôzne druhy oblečenia a topánok. Aké druhy zábavy teda Bibione ponúka? Ak milujete rôzne druhy nielen vodných športov, potom tu iste budete vo svojom živle. Športovo zdatní si môžu skúsiť napríklad paragliding a alebo windsurfing či jazdu na vodných skútroch. Pre tých menej adrenalínových jedincov Bibione ponúka napríklad pokojné surfovanie po morskej hladine pomocou bicyklov a alebo tenisové kurty či trebárs taký pohľad na letovisko zo sedla koňa. Požičať si môžete aj bicykel, skúter a in-line korčule. Veľmi príjemné sú tiež večery strávené za zvuku hudby zakončené krásnym miestnym ohňostrojom. Rodiny s deťmi iste privítajú lunapark alebo ihrisko na minigolf.

Ubytovanie

Bývať môžete v rôznych typoch zariadení na to určených, či už sú to hotely, apartmány, obytné domy, bungalovy, domčeky s bazénmi a alebo stany. Bibione má veľmi dobrú polohu a nie je problém odtiaľto podnikať výlety do veľmi zaujímavých lokalít v okolí. Medzi ne sa radí napríklad Shakespearovo mesto Verona. Tu sa môžete pozrieť na preslávený Júliin balkón a spoznať mesto, kde sa odohral dej najznámejšie tragédie na svete. Určite sa pozrite aj do Benátok, mesta, ktoré leží na vode a ponúka skvostné pohľady na svoje uličky, ktoré sú pretkané loďami kúzelnými gondolami, ktoré navodzujú romantiku tohto miesta. Pozrite sa aj na námestí sv. Marka, ktoré je plné holubov a do rovnomenného chrámu. Návštevníkov tiež láka Lignano sa zoologickou záhradou a aquaparkom Aquasplash. Pozrieť sa môžete a do Terstu alebo do Padovy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *