Dovolenka na Benátskej riviére

Slovným spojením Benátská riviéra je označované územia, ktoré sa tiahne pri severnom pobreží Talianska. Benátská riviéra je doslova posiata množstvom veľmi známych letovísk. Medzi ne zaraďujeme napríklad Bibione, Rimini, Riccione a ďalšie. Ak máme hovoriť o veľkých mestách v tejto oblasti, tak je treba spomenúť centrá ako sú Verona, Trest, Udine či svetoznáme Benátky.

Benátska rivéra v Taliansku

Ak budete chcieť stráviť vašu dovolenku na Benátskej riviére, tak by ste mali vedieť, že vašu maximálnu spokojnosť len dotvorí vynikajúce vybavenie jednotlivých letovísk a veľa možností športového vyžitia. Rovnako tak je tomu aj večer, keď sa otvoria rôzne reštaurácie a bary. Možnosti nákupu suvenírov a vôbec nákupov ako takých je tu nespočetne. Či už ide o trhy a alebo butiky či obchodné domy s rôznym sortimentom.

Obľúbené destinácie na Benátskej rivére

Ak ste milovníci kúpania, tak potom vás určite uspokoja úhľadne upravené pláže, ktoré sa lesknú zlatistým pieskom. Poďme sa teraz zamerať na možnosti výletov do veľkých miest alebo do letovísk, ktoré ponúkajú množstvo možností trávenia voľného času. Nemôžeme začať inde ako v Benátkach. Už samotný pohľad na toto úchvatné nekonečne romantické mesto budí rešpekt. Benátky sú v podstate akýmsi mestom na vode. Ležia celkovo na 118 ostrovoch. Tie sú spojené väčšími či menšími mostami. Čo do počtu, je týchto mostov približne 400. Najväčším z nich je Ponte di Rialto. Keď už sme u čísel, potom na samotných ostrovoch a ostrovčekoch je postavených asi 15 000 budov.

Z týchto 15 000 budov je asi 900 vznešenejšieho rázu. Ide teda o paláce a rezidencie rôzneho typu. Keď máme hovoriť o histórii Benátok, tak musíme začať v období, keď sa rozpadla Rímska ríša. Mesto tu bolo postavené roku 810. Po vzniku tohto mesta bolo založené biskupstvo. Návšteva Benátok je veľmi netradičná už len v tom, že keď prídete, tak budete musieť zaparkovať auto na akomsi záchytnom parkovisku a odtiaľ vás odvezie autobus, ktorý je skôr loďou. Ak si kúpite celodenný lístok, tak sa pomocou lodí môžete pohybovať ľubovolne tam, kam práve potrebujete. Určite by ste tu nemali vynechať návštevu námestia svätého Marka, ktoré je dominantou celých Benátok. Inak je veľmi romantická aj prechádzka gondolou. Z priľahlých ostrovov by sme upozornili na Muran, ktorý preslávil výrobou skla a na čipkami preslávený ostrov Burano. Ostrov Torcello je síce opustený, ale miestnu baziliku si prezrieť môžete.

Niečo z histórie

Ďalším zaujímavým miestom v Benátskej riviére je zámok Miramare, ktorý bol v minulosti po určitú dobu sídlom Habsburgovcov. Vystavať tento architektonický skvost nechal Ferdinand Maxmilián. Išlo o brata Františka Jozefa a zároveň teda aj švagra Sisi. Za života Ferdinanda bolo dostavané iba jedno poschodie. Tu sa našli krásne portréty Františka Jozefa a jeho manželky v mladom veku. Zámok samotný má veľmi zaujímavú polohu, pretože čnie na skalnatom brehu vysoko nad morskou hladinou. Krásna je aj prechádzka priľahlým parkom, kde môžete vidieť krásne kvety, ale aj jazierka, v ktorých sa honosne plavia labute. Okolo hláv vám bude lietať krásne exotické vtáctvo. Inak je tu aj priestor, v ktorom sa nachádzajú krásne exotické motýle. Za vstupné do zámku zaplatíte 4 eura.

Nielen milovníci Shakespearovej tragédie Romeo a Julia určite navštívia Veronu. Pozrite sa určite na Piazza Bra, kde uvidíte krásny amfiteáter. Určite si prezrite práve Júliin dom s presláveným balkónom.

Tí, ktorí majú radi kúpanie, si určite túto vášeň pôjdu užiť do Rimini. Toto kúpeľné mestečko s bohatou históriou ponúka bezmála pätnásť kilometrovú pláž, ale aj diskotéky, a veľa barov či reštaurácií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *