Dovolenka v Rimini

Rimini je krásnym prímorským strediskom, ktoré sa nachádza v kraji Emilia Romagna, v juhovýchodnej časti Pádskej nížiny. Rieky, na ktorých sa nachádza sa nazývajú Marechia a Ausa. Rozloha tohto letoviska je 134,20 km2. Početom obyvateľov 140 002 sa radí k pomerne veľmi zaľudneným oblastiam, treba však podotknúť, že v období letnej sezóny sa počet obyvateľov rapídne zväčšuje, pretože sem prichádzajú turisti zo všetkých častí sveta.

Rimini v Taliansku

Hustota osídlenia je 1045 obyvateľov/km2. Najbližším veľkým mestom je Ravenna, ktorá je od Rimini vzdialená asi 50 kilometrov. Letovisko Rimini sa preslávilo hlavne vďaka bezmála 20 kilometrom dlhým plážam pokrytých jemným pieskom a vďaka veľmi príjemnému kúpaniu. Ak večer nejdete spať, potom je táto destinácia určená práve pre vás. Nájdete tu totiž množstvo diskoték a nočných podnikov, ktorých služby môžete využiť.

História a pamiatky

Turisti tu tiež prúdia vďaka pamiatkam, ktoré môžete v tunajších uliciach vidieť. Rimini má veľmi bohatú históriu. Tá začína už niekedy v treťom storočí pred naším letopočtom. Prvými obyvateľmi tohto územia sa stali Etruskovia. Národ, ktorý bol veľmi civilizovaný a jeho kultúra samotnú oblasť veľmi ovplyvnila. Etruskov vystriedali Rimania, ktorí tu podľa rieky s názvom Ariminus pomenovali aj svoju kolóniu Ariminium, ktorú vytvorili. Veľmi zaujímavé a bohaté obdobie prežilo Rimini ešte ako osada za vlády Caesara a Octaviana Augusta. Zvlášť títo veľmi významní muži tu nechali vzniknúť mnoho pamiatok, ktoré tu ľudia chodia obdivovať dodnes. Ako doklad by mohla slúžiť aj slávna Augustovu brána.

Po stredovekom období, ktoré začalo gótskou okupáciou a bolo veľmi rušné a plné bojov, prišla renesancia, ktorá pomohla k vzniku množstvu pamätihodností. V novoveku sa na konci 18. storočia stála táto oblasť súčasťou Predalpskej republiky. V 20. storočí zasiahli Rimini obe svetové vojny a miestna infraštruktúra bola veľmi narušená.

Ak ste milovníci histórie, tak určite nepohrdnete najmä týmito pamiatkami, ktoré je možné navštíviť. Prvá z nich je už spomínaná Augustovu brána. Vedie k nej pôvodne staroveká cesta Via principalis a nachádza sa v južnej časti mesta. Po tejto ceste sa dostanete aj k ďalšej významnej pamiatke, ktorou je Tibériov most. Ten bol postavený v 1. storočí nášho letopočtu a ako dopravný most fungoval ešte do začiatku dvadsiateho storočia. Dnes sa stal súčasťou pešej zóny, ktorá tu bola vyhradená. Nezabudnite si prezrieť tiež miestne rímske námestie. Toto fórum bolo ale v stredoveku zmenené a niektoré stavby boli nahradené. Tí z vás, ktorí majú radi najmä umenie, určite navštívia galériu na miestnej radnici. Čo do rozmerov je síce malá, ale vystavované diela tu majú bezpochyby svoje čaro. Zo sakrálnych stavieb by sme mohli vybrať kostol sv. Jana Evangelistu a kostol San Giovanni Battista. Ten bol postavený už v 12. storočí a jedná sa o jednolodný kostol s krásnou štukovou výzdobou z osemnásteho storočia .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *