Turistické destinácie v Taliansku

Ak sa chystáte na dovolenku k moru do Talianska, určite vás bude zaujímať, aké letovisko si vybrať. Po celom pobreží Talianska je totiž mnoho krásnych miest a dediniek, v ktorých sa môžete ubytovať. Ale aké strediská patria medzi tie najobľúbenejšie a do ktorých jazdí najviac Slovákov? Pokúsime sa vám predstaviť niektoré miesta, ktoré by ste mali zaradiť do svojho hľadáčika.

Dovolenkové destinácie v Taliansku

Obľúbené letné dovolenkové destinácií

Známe talianske ostrovy

Obľúbené zimné destinácie

Rimini určite každý z vás pozná, krásne mesto patrí medzi najnavštevovanejšie miesta celého Jadranu. Leží v centrálnej časti krajiny na východnom pobreží a obmýva ho Jadranské more. Môžete sa tu tešiť na krásne pamiatky z dôb Rímskej ríše ale aj novoveku. Rimini je zároveň aj bývalým kúpeľným mestom s krásnymi plážami, príjemným prostredím a čistým morom. Neďaleko spomínaného Rimini leží ďalšie známe letovisko Riccione. Vďaka svojej kráse a peknému prostrediu sa Riccione prezýva “zelená perla Jadranu” a právom si mesto obľúbilo mnoho turistov z celého sveta. Okrem príjemného kúpania sa tu môžete tešiť na mnoho obchodov s moderným oblečením, pretože Riccione je mestom módy.

Pobrežie Stredozemného mora

Medzi ďalšie známe letoviská patria Caorle, Arabba, Sicília, Ischia alebo napríklad Benátky, ktoré sú zároveň známym historickým miestom. Ak chcete spoznať ďalšie pamiatky a historické stavby, určite by ste nemali minúť hlavné mesto Rím, Miláno alebo napríklad Florenciu, z ktorej pochádza desiatky známych umelcov a spisovateľov, ako napríklad Dante Alighieri, Giovanni Boccaccio či Michelangelo Buonarroti.

Celé Taliansko ponúka nespočetné množstvo krásnych miest, pamiatok a historických stavieb. Môžete ležať pod slnečníkom na pláži pri mori, cestovať po krásnych talianskych mestách alebo navštíviť fascinujúcu prírodu. A keď vás omrzí poznávanie okolia, tak určite navštívte jednu z preslávených talianskych reštaurácií. Misa čerstvých morských plodov je obzvlášť pre Slovákov netradičným zážitkom.

Jednotlivé destinácie si môžete pozrieť aj na mape Talianska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *