Dovolenka na Palmovej riviére v Taliansku

Palmová riviéra je oblasťou, ktorá sa rozkladá približne 100 kilometrov smerom na juh od mesta Ancona. Ide o lokalitu, ktorá je súčasťou Jadranskej riviéry. Ak máme byť presnejší, tak palmová riviéra dotvára perifériu a okolie mestečka San Benedetto del Tronto. Už názov Palmová riviéra v podstate napovedá niečo o tom, ako to tu vyzerá. Množstvo paliem, ktoré tu rastú, je naozaj veľké. Či chcete alebo nie, šumenie paliem počujete všade okolo. Riviéra sa inak vyznačuje krásnym striebristým pieskom a morom, ktoré je doslova priezračné.

Palmová rivéra - Taliansko

Zaujímavý je aj pohľad, ktorý sa naskytuje na horský masív, respektíve na vrchol Il Gran Sasso d’Italia. Ten meria 2 912 nadmorských metrov a keď sa pozorne zadívate na jeho hornú časť, tak uvidíte, že je pokrytá snehom. Hlavným mestom celej oblasti Palmovej riviéry je Ancona. Tá je veľmi významným prístavom. Čo do histórie, mali by ste vedieť, že Palmová riviéra, Ancona a okolité oblasti majú veľmi zaujímavé dejiny. Na začiatku existencie hlavného mesta tohto regiónu stáli Rimania a Galovia. Vládu Ríma dokumentuje Hadriánov oblúk, ktorý je jednou z pamiatok Ancony alebo aj Augustov oblúk, ktorý nájdeme v obci Fau.

Obľúbené letoviská Palmovej rivéry

Čo teda ponúkajú jednotlivé mesta, ktorými je Palmová riviéra posiata? Poďme si o konkrétnych mestách niečo povedať. Začneme letoviskom San Benedetto del Tronto. Jedná sa mestečko, ktoré je preslávené najmä vďaka kúpeľom. Rozkladá sa pri Abruzských horách a jeho služby by sme mohli ohodnotiť ako vynikajúce. Uvidíte tu krásnu prírodu a jeden z typických talianskych prístavov, v ktorom sa nachádza množstvo obchodíkov, pizzérií a iných podnikov. Okolo pláží, ktoré sú lemované čím iným ako borovicami sa sústreďuje veľa stredísk, kde môžete vykonávať rozličné športové aktivity. Každý týždeň tu môžete navštíviť trhy, ktoré sem vždy pravidelne zavítajú.

V letovisku Alba Adriatica, ktoré je doslova presýtené palmovými píniovými hájmi, môžete tiež ochutnať tú pravú dovolenkovú atmosféru. Tu len dotvára národný park Gran Sasso. Nájdete tu úplne najčistejšie pláže v celej Palmovej riviére. Hlavne na plážach, ktoré nemajú voľný vstup, o vás bude naozaj luxusne postarané. Požičať si môžete vodný skúter alebo brázdiť pláže na terénnych štvorkolkách. Ak budete chcieť, tak si zájdite na pravú taliansku zmrzlinu. Ak sa vám nebude chcieť večer spať, tak sa určite môžete zastaviť na niektorej z miestnych diskoték a poriadne to na parkete rozbaliť. Večery tu naozaj stoja za to. Alba Adriatica je živé letovisko, preto aj služby sú tu na veľmi vysokej úrovni. Je tu aj veľký počet obchodov, reštaurácií a pizzerií, cukrárne s typickou talianskou zmrzlinou, požičovne bicyklov, detský park, ale aj športový areál. Samozrejmosťou sú útulné bary a pulzujúce diskotéky, kde to večer naozaj žije! Krásnymi dlhými plážami s miernym sklonom klesania pod morskú hladinu sa môže pochváliť kúpeľné mesto s názvom Fano.

Veľmi príjemným miestom vhodným na oddych a regeneráciu je Silvi Marina. V miestnej hornatej krajine sa dajú nájsť miesta, odkiaľ sa vám naskytne čarovný pohľad na okolie. Na úpätí hory Tortoreto Alto nájdeme veľmi pekné mesto Tortoreto so štvorkilometrovou plážou a promenádou s palmami. Ak milujete umenie, tak určite nevynechajte návštevu miestnej galérie. Ak máte radi dejiny, potom si prejdite historické jadro mesta, ktoré vás aspoň v duchu prenesie späť do stredoveku. Zaujímavé je mestečko Pineto, v ktorom stojí za návštevu katedrála vystavaná v románskom období. Prejsť si môžete aj zrúcaninu hradu Ortona. Priaznivci gotického slohu si prídu na svoje v meste Lanciino, ktoré lemujú jednak hradby a môžete tu vidieť aj gotickú katedrálu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *