Ubytovanie v Taliansku

Taliansko je veľmi vyhľadávanou destináciou pre letnú aj zimnú dovolenku. K najobľúbenejším typom ubytovania u Slovákov patria apartmány, teda rekreačné domy v prímorských letoviskách. Obľúbené sú hlavne pre dostatok súkromia. Slováci však hojne využívajú aj hotely a občas tiež kempingy. Od hotelov často odrádza cena, ale keď chcete prvotriedne služby, tak je to pre vás možno zaujímavé riešenie.

Ubytovanie v Taliansku

Letná dovolenka na ostrove

Mnoho ľudí vyhľadáva ubytovanie na ostrovoch ako Sicília, Sardínia či Elba, ktoré ponúkajú naozaj krásnu prírodu a nádherné pláže. Ubytovanie na ostrovch síce výjde o niečo drahšie ako na Apeninskom polostrove, ale určite sa to oplatí. Apartmány na ostrovoch sú obľúbené hlavne u milovníkov súkromia, pokoja, ale aj pre fanúšikov potápania.

Veľkým hitom sú v poslednej dobe aj malé rodinné hotely, ktoré ponúkajú rekreantom zameranie na konkrétny šport, wellness či gastronómiu.

Zimná dovolenka na svahu

Ak si chcete užiť poriadnu lyžovačku, tak v zime môžte zavítať do Talianskych Álp, kde si užijete lyžovanie vo výškach okolo 3000 metrov na množstve zjazdoviek. Dokonca je mnoho z týchto svahov pomerne nenáročných, a tak sú ideálne aj pre rodiny s deťmi, ktoré sa ešte len chcú naučiť lyžovať. V lyžiarskych strediskách taktiež môžete využiť ubytovanie v apartmánoch, či hoteloch.

Hotely

Hotely v Taliansku bývajú rovnako ako u nás označované hviezdičkami podľa vybavenosti a poskytovaných služieb. Najluxusnejšie sú päťhviezdičkové hotely. V hoteloch bývajú väčšinou aj reštaurácie, takže máte zaistené aj stravovanie. Ceny hotelových izieb sa líšia aj podľa ročného obdobia a miesta, kde je hotel situovaný. Na vidieku sú veľmi obľúbené dobové vilky či zrekonštruované historické objekty s bazénom a záhradou.

Ubytovanie odporúčame zabezpečiť už pred cestou do Taliansku zabezpečiť, obzvlášť v období hlavnej turistickej sezóny, ktorá je od júna do augusta.

Ako nájsť ubytovanie v Taliansku?

Stručný zoznam stránok, ktoré vám uľahčia hľadanie ubytovania v Taliansku. Prevažne ubytovania v apartmánoch, rodinných domoch, či dokonca vilách a statkoch.

  • http://www.avander.sk/ – Apartmány, rodinné domy, horské chaty, hotely či dokonca ubytovanie na zámku.
  • http://www.limba.sk/ – Agentúra zameriavajúca sa predovšetkým na ubytovanie v apartmánoch za prívetivé ceny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *