Dovoelnka na Jadrane – Jadranskej rivére

Jadranská riviéra je súčasťou talianskeho kraja Emilia Romagna. Jedná sa o dlhý pás letovísk, ktorý leží na východnom pobreží v severnej časti Talianska. Ide o oblasť, ktorá je na tom, čo sa prosperity a cestovného ruchu týka, veľmi dobre. Samotný kraj Emilia Romagna aj Jadranská riviéra ako jeho súčasť je veľmi úrodná, čo je dané hlavne Pádskou nížinou a klimatickými podmienkami, ktoré tu panujú. Využívaný je teda najmä v poľnohospodárstve. Ak pôjdeme do histórie, tak zistíme, že túto oblasť osídlili Etruskovia, čo boli v podstate predchodcovi Latinov a neskôr aj Rimanov na Apeninskom polostrove.

Jadranská rivéra - Taliansko

Obľúbené dovolenkové destinácie

Takmer všetky letoviská sú doslova charakteristické veľkým množstvom možností čo sa športovania a alebo kultúrneho vyžitia týka. Pláže sú rozľahlé a hlavne široké. Pokrýva ich krásny zlatistý piesok. Ubytovanie v Taliansku je pomerne lacné a preto si ho môže dovoliť takmer každý. Vo väčšine letovísk je vyvesená modrá vlajka, ktorá už z diaľky prichádzajúcim návštevníkom symbolizuje, že voda, ktorá obmýva tunajšie pobrežie, je priezračne čistá. Skúsme si teraz vymenovať a popísať niekoľko letovísk alebo lokalít, ktoré určite pri pobyte na Jadranskom pobreží stoja zato a mali by ste ich navštíviť. Prvým strediskom je Lido di Spina. Toto turistické centrum by sme našli asi 30 kilometrov severným smerom od mesta Ravenna. Z Ferrary by ste sem išli o niečo dlhšie, pretože vzdialenosť zodpovedá 55 kilometrom. Okolo tohto mesta sa nachádza kanál Logonovo.

Lido di Estensi

Letovisko Lido di Estensi sa právom pýši svojím etruským pôvodom. Ak sa chcete pozrieť na antické archeologické nálezy, tak sa vydajte do Comacchio. V južnej časti, konkrétne na jej konci, sa nachádza pomerne pokojné mestečko Cattolica, ktoré disponuje krásnymi piesočnatými plážami s pozvoľným klesaním do mora. Veľmi dobre sa tu cítia hlavne rodičia s deťmi. Veľmi luxusnú dovolenku môžete zažiť aj v Lido Adriano. To sa vyznačuje predovšetkým vynikajúcou infraštruktúrou, ale aj vyhlásenými pizzériami, barmi a reštauráciami.

Mirabilandia

Ak ste so sebou vzali na dovolenku deti, tak máte vyhraté vďaka najväčšiemu zábavnému parku svojho druhu, ktorý sa nachádza na území Starého kontinentu. Nazýva sa Mirabilandia. Ponúka veľa atrakcií vrátane živých predstavení. Ak sa budete chcieť pozrieť na hrajúce sa delfíny, tak budete mať jedinečnú šancu v delfináriu, ktoré sa nachádza neďaleko mesta Ravenna.

Gatteo a Mare

Ďalším letoviskom vhodným na návštevu je Gatteo a Mare. Mesto má veľmi bohatú históriu, ktorá siaha až do rímskych čias. Mesto bolo takmer celý stredovek pod veľkým vplyvom aristokratickej rodiny Malatesta. V modernej dobe sa preslávilo najmä tým, že tu prebiehali boje za zjednotenie Talianska. Bojovali tu slávni Garibaldiho vojaci. Modrá zástava, ktorá vlaje na pobreží, symbolizuje čistotu vody, je akoby samozrejmosťou.

Cesentico

Veľmi obľúbeným letoviskom je Cesentico. Jeho poloha je niekde medzi Rimini a Ravenna. Vynikajúce dopravné spojenie je tu samozrejmosťou, pretože samotné Cesenatico sa skladá z pobrežných mestečiek. V tomto letovisku nájdete všetku občiansku vybavenosť, ktorú si v podstate môžete predstaviť. Krásne pláže, priezračná voda, bary, reštaurácie, večerné diskotéky. To všetko hovorí v prospech Jadranskej rivéry.

Ak ste priaznivci histórie, tak nie je najmenší problém urobiť si výlet napríklad do Bologne. Tá je hlavným mestom celého kraja a jeho nádherné historické centrum s niekoľkými palácmi vás určite nemôže nechať chladnými. Prejdite si aj dve hlavné námestia, ktorými sú Piazza del Nettuno a Piazza Maggiore. Ďalším historickým mestom je Ravenna so známym baptistériom Ariane a krásnym kostolom San Vitale. Krásnym výletným cieľom môže byť aj mesto Ferrara, ktorej historické centrum právom fuguruje na zozname svetového kultúrneho dedičstva Unesco.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *