Dovolenka v Trentine

Trentino sa nachádza v severnej časti územia Talianska. Ide o región, ktorý je významný z hľadiska svojej polohy v Dolomitoch, ktoré tento kraj obklopujú najmä z jeho východnej časti. Medzi ďalšie pohoria patrí Ortles, Adamello-Presanella a Brenta. Inak samotný názov Trentino nie je úplný, pretože celý tento región je oficiálne nazývaný Trentino-Alto Adige. Logicky sa teda skladá z dvoch regiónov, ktorými sú pochopiteľne Trentino a hornatý región Alto Adige.

Trentino - Taliansko

Práve vďaka tejto oblasti tu prichádzajú každý rok obrovské záplavy ľudí mieriacich za zimnými radovánkami. Týmto nadviažeme na prvé veľké lákadlo celého regiónu, ktorým sú tunajšie špičková zimné strediská. Medzi nimi sú také perly medzi zimnými strediskami, ako Madonna di Campiglio alebo Val di Fiemme. Čo sa týka prvého menovaného strediska, tak za všetko hovorí už len tá skutočnosť, že sa tu každý rok jazdia preteky svetového pohára v alpskom lyžovaní.

Zimné stredisko Modonna

Keby sme mali Madonu aspoň trochu popísať, tak vedzte, že sa tu nachádza 59 kilometrov profesionálne pripravených zjazdových tratí, z ktorých 86% je možné umelo zasnežiť. Kapacita prepravných zariadení činí 33 200 osôb za hodinu. Druhé centrum, ktoré sme vymenovali, je Val di Fiemme. Tento raj zimných športov je naklonený najmä priaznivcom bežeckého lyžovania. Nájdete tu 150 kilometrov špičkovo vypreparovaných okruhov, na ktorých sa každý rok jazdia preteky svetového pohára.

Cykloturistika

Poďme sa ale teraz baviť o jarnom a letnom období. To sa dá stráviť v Trentino doslova luxusne. Ak milujete cykloturistiku, tak vedzte, že cyklistické chodníky ponímajú desiatky kilometrov. Krásne kruhové serpentíny a nádherné výhľady do údolia si žiaden cyklista nenechá ujsť. Celková dĺžka všetkých cyklotrás je 200 kilometrov. Najznámejšia a zároveň najdlhšia trasa vedie údolím Adige. Jej dĺžka je síce 89 kilometrov, ale prevýšenie je iba 45 metrov. Je teda vhodná aj pre menej zdatných cyklistov. Veľmi pekný je aj chodník, ktorý vedie údolím Val di Sole. Jeho prevýšenie je 664 metrov.

Turistika

Ďalšou možnosťou je pešia chôdze nádherným prostredím Dolomitov. Môžete sa vydať na krátke prechádzky krásnou prírodou alebo na dlhšie trekové cesty. Tou najvyhľadávanejšou je chodník, ktorý spája Val di Fiemme, Val di Fassa a San Martino di Castrozza. Táto trasa sa nazýva Cesta legiend a naozaj sa pri nej človek má na čo pozerať. Trentino a jeho prekrásne vrcholy sú tiež rajom pre horolezcov, ktorí miestne terény vyhľadávajú veľmi často. Ak máte radi históriu, tak si naplánujte cestu po miestnych pevnostiach a alebo sa vydajte do krásneho horského mestečka Roveretto, ktoré založili sami Rimania. Úchvatná návšteva hradu Castello di Rovereto stojí tiež zato.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *