Dovolenka v Adriatickej riviére

Adriatická riviéra sa rozprestiera na východe severnej časti Apeninského polostrova. Celkovo Adriatická riviéra je jedna veľká dlhá pláž, ktorá sa vyznačuje nádherným zlatistým pieskom a priezračným morom. Ľudovo sa tejto riviére hovorí Pláž Európy. Adriatická riviéra sa tiež vyznačuje konštantnými teplotami, ktoré sa pohybujú v letnom období od 23 do 27 °C. Zrážky sú tu touto dobou minimálne. Veľmi dobré podmienky tu panujú aj pre rôzne druhy nielen vodných športov, ako je napríklad jazda na jachtách, surfovanie alebo napríklad hranie golfu, alebo tenis.

Adriatická riviéra - Taliansko

Ak vás omrzí ležanie na pláži a užívanie si nekonečných pohľadov na more, tak sa môžete vydať za kultúrou, pretože je tu množstvo divadiel, múzeí, ale aj rôznych historických pamiatok. Či už sa jedná o stredoveké hrady alebo o predchodcov týchto pamiatok – artefakty a stavby z antických dôb.

Kam teda konkrétne za úžasnými výletmi a aktivitami, ktoré Adriatická riviéra ponúka? Čo sa kúpania týka, tak musíme odporučiť dve mestá. Sú nimi Cesenatico a Rimini. Cesenatico leží priamo medzi dvoma mestami, ktorými sú práve Riminia a Ravenna. Je tu vynikajúca infraštruktúra, ktorá spája veľa prímorských stredísk. Občianska vybavenosť je tu na veľmi vysokej úrovni, či už sa jedná o bary, reštaurácie, vybavenie pláži a podobne.

Rimini a okolie

Prímorské kúpele s názvom Rimini sú veľmi pekným letoviskom, ktoré ponúka veľa možností. Ak ste priaznivci módy a oblečenia, potom vedzte, keďže každú stredu a sobotu sa konajú v historickej časti Rimini trhy. Inak je tu k dispozícii okolo tisícky butikov, ktorých otváracia doba býva predĺžená niekedy až do polnoci. Rimini láka výletníkov nielen krásnymi piesočnatými plážami, ale aj možnosťou výletov do neďalekého, 25 kilometrov vzdialeného, San Marína alebo na návštevu Ravenny, ktorá je vzdialená približne 60 km. Čo sa týka San Marína, tak výlet do tejto lokality uvítajú predovšetkým milovníci histórie, pretože historické centrum tohto druhého najmenšieho štátu Európy si zachovalo svoj pôvodný stredoveký ráz a tri pevnosti na kopci Monte Titano sú tiež úchvatné.

História

Milovníci histórie iste radi zavítajú do Ravenny. Tá sa vyznačuje najmä krásnymi kresťanskými mozaikami, ktoré boli zapísané na zoznam Unesco. Toto mesto bolo aj hlavným mestom Západorímskej ríše. Je tu jedna z najstarších univerzít Európy. Ak sa unavíte prehliadkou pamiatok, tak sa kľudne môžete vydať na mestské pláže.

Obľúbené destinácie Adriatickej rivéry

Z iných letovísk, ktoré ležia na Adriatickej riviére vyberáme Bibione. Ak sa budete prechádzať miestnymi plážami, tak takmer stopercentne budete počuť slovenčinu, pretože toto letovisko je pre Slovákov asi najlákavejšie. Môže za to nielen skutočnosť, že sa sem zo Slovenskej republiky blízko, ale tiež krásne široké pláže s pozvoľným klesaním pod morskú hladinu, čo uvítajú hlavne rodiny s deťmi. Keď ale budete hľadať naozaj rušné letovisko s bohatým nočným životom, tak navštívte Lido Adriano. To sa nachádza približne osem kilometrov od Ravenny. Je plné života a nájdete tam veľa diskoték. Jazdia tam dokonca aj discoautobusy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *