Dovolenka v Kalábrii

Kalábria je oblasťou, ktorú nájdeme v samotnej južnej časti Apeninského polostrova. Na severe hraničí Kalábria s regiónom Basilicata, na východe ju obmývajú vody Iónskeho mora a na západe je to more Tyrhénske. Ak opomenieme Messinský záliv, tak môžeme v úvodzovkách povedať, že susedí aj so Sicíliou. Ak vás zaujímajú čísla, potom vedzte, že rozloha Kalábrie činí 15 080 km2. Žije tu asi 2 500 000 obyvateľov. Hlavným mestom je síce Catanzaro. Perličkou je skutočnosť, že miestne zastupiteľstvo sídli v bývalom hlavnom meste, ktorým je Reggio di Calabria. Pridajme len informáciu, že Catanzaro funguje ako hlavné mesto celej oblasti od roku 1970.

Kalábria - Taliansko

Prečo práve Kalábria?

Turistov na Kalábrii láka predovšetkým absencia takmer všetkého priemyslu a krásna neporušená príroda, ktorá skrýva vysoko príjemný a zaujímavý pohľad na miestnu faunu a flóru. Pri prechádzkach určite budete môcť zažiť krásne pohľady do krajiny a nádhernú rýdzo prírodnú scenériu. Čo sa teplôt týka, tak tie sa tu v období sezóny, teda od mája do júla, pohybujú okolo 30 ° C. V júli a niekedy i v auguste sa ručička teplomera vyšplhá až na veľmi horúcich 40 ° C.  Pekné sú najmä miestne piesočnaté pláže, ktoré omývajú vlny azúrovo modrého mora, ktoré sa stáva veľmi vyhľadávaným cieľom potápačov z celého sveta. Čo sa dopravy týka, tak sa tu môžete dostať pomocou vlastného auta, lietadla alebo autobusom.

Obľúbené destinácie

Veľmi lákavou sa javí návšteva turistického letoviska Copanello. To sa rozkladá priamo v zálive, ktorý je označovaný Golfo di Squillace a obmývajú ho vody Iónskeho mora. Miestne pláže sú veľmi úhľadne upravené a skladajú sa z piesku a štrku. Pre tých, ktorí sa boja studenej vody, máme dobrú správu, pretože Iónske more je veľmi teplé. Ak máte radi romantiku a históriu, potom určite nevynecháte prehliadku mesta Soverata. To sa nachádza v tesnej blízkosti Copanello a ponúka prekrásny kostol, ktorý pochádza z 16. storočia. Vidieť tu môžete aj minulú podobu osady Soverato, ale iba v podobe ruín. Byzantské stavebné umenie možno objavovať v malom mestečku Still, ktoré leží neďaleko.

Tropea

Turisti veľmi obľúbujú aj lokalitu Tropea a okolie. Nachádzajúcu sa na západe tyrhénských brehov. Presnejšie povedané, Tropea sa nachádza presne na pomedzí zálivu Sv Eufemia a Gioia Tauro. Osada bola založená v období, kedy v Kalábrii sídlili Gréci a Normani. Jednalo sa o dobu okolo 10. a 11. storočia. Prítomnosť týchto národov dokumentuje napríklad normanský kostol, ktorý pochádza práve zo spomínaného obdobia. Pozrieť sa tiež môžete do kostola Sv Františka z Assisi, ktorý bol zakladateľom poriadku františkánov alebo do kostola Sv Marie. Na miestnom pobreží sa vytvára nádherný kontrast medzi strmými útesmi a krásnymi piesočnatými plážami, ktoré sú obmývané krištáľovo čistou vodou. Ak doslova milujete vodu, tak určite nevynecháte návštevu aquaparku v meste Zambrone. Krásne sú tiež Lipanské ostrovy, na ktoré sa dá odtiaľ vyjsť.

Santa Maria del Cedro

Krásnym letoviskom je tiež Santa Maria del Cedro. Táto lokalita sa nachádza v oblasti Riviera dei Cedri. Už samotné slovo Cedri v názve mesta napovedá, že tu rastú cédre. Tie tu majú skutočne tie najlepšie podmienky. Keby sme cédre mali porovnať s niektorým tropickým ovocím, boli by ním citrusy. Miestny z týchto plodov vyrábajú limonádu, sirupy, ale aj likér, ktorý je výborný na žalúdok. Asi 2 kilometre od centra sa nachádza archeologické centrum, ktoré bolo objavené až nedávno. V neposlednom rade tiež navštívte mesto Sibari, ktoré sa vyznačuje nielen svojou nížinatou polohou, ale aj pozostatkami veľkého antického sídliska. To sa nachádzalo v okolí rieky Sibari, nazývalo sa Sobaris a bolo zrovnané so zemou roku 510 pred naším letopočtom. Podľa odhadov archeológov tu žilo okolo roku 200 pred naším letopočtom 100 000 ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *