Dovolenka v Barcelone

Barcelona je hlavným mestom Katalánska a administratívnym centrom provincie Barcelona. Je druhým najväčším španielskym mestom. Leží na severovýchode Španielska na pobreží Stredozemného mora. Barcelona je veľmi známa vďaka miestnemu futbalovému klubu FC Barcelona a súčasne je to dôležité priemyselné centrum. Pre turistov je Barcelona dôležité turistické centrum. Môžete tu obdivovať originálne stavby Antoni Gaudího a ďalších architektov, alebo niektoré z významných historických pamiatok.

Barcelona v Španielsku

Napríklad chrám Sagrada Familia, z ktorého je prekrásny výhľad, dom Mila, dom Battle a Palau Guell. Slávnu kultúrno historickou pamiatkou je Gotická štvrť, ktorú tvorí súbor stavieb ohraničený rímskymi hradbami s dominujúcou gotickou katedrálou sv. Eulálie. Na námestí Plaça del Rei nájdete Múzeum histórie Barcelona, v ktorého podzemí môžete vidieť vykopávky z rímskeho obdobia. Námorné múzeum Barcelony leží v stredovekej lodenici Les Drassanes neďaleko prístavu. Lodenica bola založená už v 14. storočia a patrí k najzachovalejším svojho druhu na svete. Barcelona je tiež mesto kostolov a katedrál. Medzi tie najznámejšie a najstaršie patria kostol El Pi, kostol Santa Ana, kostole La Mercy, chrám Santa María del Mar a kláštor Pedralbes.

Barcelona má morské akvárium s 22 obrími akváriami a 80 metrov dlhým skleneným tunelom pretínajúcimi obrie nádrž so 6 miliónmi litrami vody. Môžete tu vidieť faunu a flóru Stredozemného mora. Najživším miestom v meste Barcelona je bulvár Ramblas. Toto bývalé koryto rieky sa tiahne od námestia s fontánami až k prístavu. Na nábreží potom stojí 68 metrov vysoká socha Krištofa Kolumba. Mesto Barcelona v súčasnosti obýva cca 1,6 milióna obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *