Cesta do Španielska

Najjednoduchšia cesta do Španielska je asi cez niektorú z cestovných kancelárií. Ponuka je pestrá, so širokým výberom letovísk. Najobľúbenejšími miestami sú prímorské destinácie, ktoré ponúkajú široký záber luxusných hotelov a apartmánov, čisté more a krásnu prírodu. Populárne sú Baleárske ostrovy, Ibiza a Mallorca. Vo vnútrozemí sú obľúbené veľké mestá Madrid či Barcelona.

Hranica v Španielsku

Ak využijete služby cestovnej agentúry, môžete zakúpiť dvanásťdňový pobyt priamo pri mori, letecky a s polpenziou už od cca 450 eur. Dovolenku na Mallorke, najväčšom z Baleárskych ostrovov, možno zaobstarať od cca 400 eur, a to letecky na 8 dní a s polpenziou. Ak sa rozhodnete pre vlastnú dopravu, podobný zájazd napríklad na pobreží Costa Brava, ktoré je najbližšie k Slovenskej republike, môžete bez dopravy obstarať od cca 350 €. Vybrať si tiež môžete aj z rady poznávacích zájazdov po celom Španielsku.

Ak chcete na dovolenke ušetriť, tak odporúčame vyskúšať last minute dovolenky do Španielska, vďaka ktorým ušetríte desiatky, niekedy aj stovky eur.

Individuálna doprava do Španielska

Samotná letenka do Madridu a späť sa pohybuje od cca 150 eur. Cesta lietadlom tam trvá 3 hodiny, niekedy sa letí priamo, väčšina spoločností však leta s medzipristátím. Cesta autobusom z Bratislavy do Madridu trvá približne 36 hodín. Spiatočný lístok stojí od cca 200 eur. Cesta vlakom do Španielska nie je jednoduchá, pretože neexistuje žiadny priamy spoj.

Doprava po Španielsku

Informácie o cestovaní autom, vlakom, ale aj autobusom po Španielsku nájdete v článku doprava v Španielsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *