Dovolenka v Andalúzii

Andalúzia je veľká ako celé Portugalsko a je najväčším, najľudnatejším a najsuchším španielskym autonómnym celkom. Skladá sa z ôsmich provincií: Cadiz, Granada, Huelva, Jaén, Cordoba, Almeria, Malaga a Seville. Andalúzia sa môže chváliť najobľúbenejšími španielskymi plážami. Asi tá najznámejšia Costa del Sol sa v origináli nazýva Slnečné pobrežie. Leží v provincii Malaga, kde na krásne počasie narazíte 99% dní v roku. Služby sú tu na tej najvyššej úrovni. Ďalšou známou plážou je Costa Blanca “divoké pobrežie”, Costa Tropical pomenovaná podľa tropických plodín pestovaných v Granade alebo Costa de Luz siahajúcu do Atlantického oceánu.

Andalúzia v Španielsku

Granada

Za najrozmanitejšiu provinciu môžeme považovať Granadu, ktorá sa v minulosti stala poslednou baštou moslimského impéria v Európe. Do Granady si môžete pohodlne zaletieť na tamojšie letisko, ktoré je 17km od mesta. Ďalšou výhodou Granady je jej blízkosť k najkrajším španielskym horám Sierra Nevada s najvyššou horou Mulhacén (3482).

Hlavné mesto Sevilla

Hlavný mestom Andalúzie je Sevilla. Je tu najteplejšie počasie v celom Španielsku a cestovné kancelárie to veľmi dobre vedia, a preto tu ponúkajú dovolenkové pobyty takmer po celý rok. Sevilla je vďaka bohatej histórii plná pamiatok. Najznámejšia je bezpochyby palác Alcázar, ktorý skôr ako rezidencia emirov, ďalej sú tu môžete vidieť goticko-renesančné paláce alebo veľkolepé záhrady. Tamojšia katedrála patrí k tým najväčším na svete. V Seville sa tiež konala svetová výstava EXPO 92. Ak sa do Sevilly dostanete vo veľkonočnom období, nenechajte si ujsť veľkonočné procesie, ktoré patria k tomu najkrajšiemu v krajine. Ďalším zaujímavým miestom Andalúzie je Cordoba, skoršie centrum arabskej ríše, dnes miestom farmárov a poľnohospodárov.

Zábava v Andalúzii

Celkovo sa o Andalúzii dá povedať, že okrem veľkého kultúrneho vyžitia poskytuje aj množstvo športových možností. Na prvom mieste sú pochopiteľne vodné športy, ďalej je obľúbená pešia turistika, cyklistika a veľmi rozšírený golf a tenis. Pokiaľ nie ste milovníci slaného mora, môžete si vybrať z radu aquaparkov. Večery v Andalúzii sú jednoznačne v znamení večierkov. Andaluzki obyvatelia milujú párty a každý večer vychádzajú do ulíc. Aj preto je táto časť Španielska domovom vášnivého tanca flamenga.

Ďalším charakteristickým rysom domáceho obyvateľstva je láska k jedlu. Miestni kuchári sú považovaní za tých najlepších na svete, a tak je chudnutie v Španielsku naozaj ťažké. Základ tvoria morské plody, všetky druhy mäsa, zelenina a víno. Je tu viditeľný vplyv orientu a židovskej kultúry. Miestnou špecialitou sú studené polievky – gazpacho, salmorejo, zemiakové omelety tortillas a tapas. To sa zapíja kvalitným andalúzskym vínom. Andalúzia je najväčším producentom vína v Európe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *