Dovolenka v Costa del Sol

Ak už ste sa niekedy stretli s niektorým z románskych jazykov, môžete z názvu oblasti celkom ľahko odhadnúť prečo má táto oblasť zrovna toto označenie. Costa del Sol čiže Pobrežie slnka je naozaj miestom, kde slnko svieti doslova 300 dní v roku a zvyšných 65 je stále nesmierne teplých. Costa del Sol je súčasťou oveľa väčšieho celku Andalúzia, kde zároveň patria k jej najnavštevovanejším oblastiam. Brehy “Pobrežia slnka” sú obmývané Stredozemným morom, ktoré je tu naozaj teplé. V ňom sa budete môcť kúpať na 161 kilometroch piesočnatých pláží, na ktoré Costa del Sol láka turistov. Pre Costa del Sol je tiež typický golf, za ktorým sem chodia tisíce turistov.

Costa del Sol v Španielsku

Malaga

Malaga je hlavnou provinciou oblasti Costa del Sol a zároveň modelovým príkladom, na ktorom sa dajú demonštrovať nádhery arabských kultúr v kontraste s tými európskymi. Hneď na úvod by sme mali spomenúť, že Malaga nie je v žiadnom prípade kľudné a ľudoprázdne mestečko. Je to hospodárske centrum, dôležitý prístav a domov 600 tisíc obyvateľov. Ak nemáte radi preplnené ulice cez sezónu, rušný nočný život a veľké hotelové centrá, tak pre Vás Malaga nie je tým pravým. Na druhú stranu je napojená na vysokorýchlostnú železnicu AVE, kde španielske vlaky jazdia rýchlosťou okolo 300 km/h, takže tam môžete zavítať aj na jednodenný výlet. Niektoré pamiatky za to naozaj stoja.

Najväčším lákadlom je Alcazaba, pevnosť z 11. storočia, ktorá slúžila ako palác arabských vládcov. Navyše sa nachádza na vyvýšenine nad mestom, odkiaľ máte krásny pohľad na celé mesto. Jej súčasťou je hrad Castillo Gibralfaro, z ktorého je tiež nádherný výhľad. Zaujímavá je aj Katedrála v Malage, ktorá sa stavala viac než dvesto rokov a preto sa na jej jednotlivých častiach nachádzajú rysy rôznych architektonických období. Nenechajte si ujsť ani Picassovo múzeum, kde sa tento svetoznámy maliar narodil a kde nájdete veľkú časť jeho diela.

Ďalšie zaujímavé mestá

Ďalším veľmi známym miestom na Costa del Sol je Marbella. Podľa miestnych i podľa mnohých turistických sprievodcov je práve Marbella najnavštevovanejším miestom celej tejto slnečnej oblasti. Nachádza sa vo vzdialenosti zhruba 45 kilometrov od Malagy, má viac než sto tisíc obyvateľov a svoje letné sídlo tu má napríklad aj Antonio Banderas. Marbella je ideálna pre milovníkov aktívnej dovolenky, ale aj luxusu, ktorým mesto oplýva. Veľmi bujný je aj nočný život. Ďalšie letoviska už nie sú také známe ako práve Málaga a Marbella, ale stále ich na Costa del Sol vyhľadáva veľký počet turistov. Ako ďalšie mestečká môžeme spomenúť rybársku dedinku Torremolinos, menšie mestečko Benalmádena, či úrodné údolia Estepona. Všetky tieto nádherné miesta odporúčame pri dovolenke na Costa del Sol precestovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *