Dovolenka na Malorke

Mallorca sa nazýva ostrov pomarančovníkov, citrónovníkov a paliem, je to najväčší z Baleárskych ostrovov, ktorý láka na návštevu svojími prírodnými krásami, priaznivým počasím i kultúrnym bohatstvom. Mallorca je dovolenkový “raj pod slnkom”, kde slnko svieti viac ako 300 dní v roku a po celú túto dobu je more priezračné, príjemne teplé a prívetivé.

Mallorca v Španielsku

Mallorca je veľmi lákavá pre svoju rozmanitosť a rôznorodosť. Po celej dĺžke severozápadného pobrežia sa priamo od morského brehu týčia skalnaté pobrežia s borovicovými lesmi, krásne sú kvitnúce sady mandlí, olivovníkov a figovníkov. Pobrežie Mallorky okrem rozľahlých, pozvoľna sa zvažujúcich pláží ponúka aj nespočetné množstvo malebných zátok, kde sa nachádzajú malé piesčité pláže, ktoré spĺňajú aj tie najnáročnejšie predstavy o kúpaní a opaľovaní.

Milovníci športu, zábavy, ale i poznávania si tiež na Mallorke prídu na svoje. Sú tu k dispozícii vodné parky, delfinárium a ďalšie zábavné centrá, ponuka športov je nemenej rozsiahla od vodných športov cez cestnú a horskú cyklistiku až po tenis alebo golf. Môžete vyskúšať aj jazdu na koňoch. Nočný život je zastúpený pestrým výberom z množstva diskoték, barov, zábavných a nočných podnikov alebo klubov.

Je mnoho spôsobov ako tento nádherný ostrov spoznať, či už formou fakultatívnych výletov alebo individuálne autom alebo na bicykli. Ale Mallorca vždy zostane okúzľujúcim ostrovom, ktorý v každom z návštevníkov zanechá dojmy na celý život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *