Dovolenka na Kanárskych ostrovoch

Toto španielske súostrovie, španielsky Las Islas Canarias sa nachádza v Tichom oceáne západne od afrického kontinentu. Kvôli administratívnemu členeniu sa toto autonómne spoločenstvo Španielska delí na dve provincie a preto sú tu dve hlavné mestá a to Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Fuerteventura - Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy sú tvorené 6 veľkými ostrovmi (Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, Las Palmas, La Gomera a El Hierro) a niekoľkými menšími neobývanými ostrovmi. Kanárske ostrovy patria medzi sedem najčastejšie navštevovaných krajín sveta, preto niet divu, že každý tu nájde to svoje. Jeden skvelé možnosti na opaľovanie na čiernom piesku a kúpanie v oceáne, iný krásnu a rozmanitú prírodu (palmové oázy a piesočné duny), tretí zase stopy histórie siahajúcej až do prehistorického obdobia.

Počasie

Počasie na Kanárskych ostrovoch je vďaka oceánskej klímy prakticky celý rok veľmi prívetivé s malými teplotnými výkyvmi (priemerná mesačná teplota je 18 – 26 ° C). Práve preto sa tieto ostrovy nazývajú “Ostrovy večnej jari“. Na jar a na jeseň sa teploty pohybujú okolo 25 ° C, v lete v rozmedzí 23 až 28 ° C a v zime okolo 21 ° C, takže je to ideálne miesto pre vašu dovolenku. Hoci v letných mesiacoch tu teploty siahajú až k 34 ° C, ale človek často ani nepocíti, že je také úmorné teplo a to vďaka pasátom, ktoré ochladzujú vzduch.

Doprava

Asi najvhodnejším dopravným prostriedkom ako sa dopraviť na Kanárske ostrovy je lietadlo. Lacné letenky ponúka mnoho leteckých spoločností, medzi veľmi obľúbené patria napr. letenky austrian airlines.

Tenerife

Je najväčším a najzelenejším ostrovom Kanárskeho súostrovia. Španielsko ho získalo až v 15. storočí. Podľa legendy sú pod morskou hladinou uchované posledné zvyšky bájnej Atlantídy. Medzi turistami je veľmi obľúbené pre svoju rozmanitú prírodu – celý deň môžete leňošiť na pláži a užívať si slnečných lúčov, alebo vyraziť do hôr a venovať sa vysokohorskej turistike (nachádza sa tu najvyššia hora Španielska – Pico de Teide so svojimi 3 700 mn m). Sever ostrova je zelený a úrodný, juh zase horúci a vyprahnutý.

Fuerteventura

Najvýchodnejší ostrov Kanárskeho súostrovia. Je situovaný asi 100 km od afrického kontinentu. Jeho prekrásne pláže so zlatobielym pieskom obmývajú krištáľovo priezračné vody oceánu. Jazdia sem aj milovníci windsurfingu, pretože sú tu vynikajúce podmienky.

Gran Canaria

Najnavštevovanejší ostrov celého súostrovia – ročne sem pricestujú približne 2 milióny turistov z celého sveta. Je charakteristický svojou rozmanitosťou, či už sa to týka počasia, jedinečné prírody alebo nádherných piesočnatých pláží lemovaných reštauráciami a hotelmi. Každý si tu nájdete to svoje, aj tí, ktorí na svojich dovolenkách očakávajú luxus. Ostrov ponúka pre svojich návštevníkov komfortné ubytovanie, kvalitnú dopravu a veľa atrakcií (vodné športy, bary, reštaurácie).

Lanzarote

Ostrov Lanzarote nenavštevuje toľko turistov ako ostrovy Gran Canaria a Tenerife. Je charakteristický svojou atypickou krajinou sopečného pôvodu – “mesačná” krajina, červenohnedé údolia a rôznofarebné pláže. Jazdia sem predovšetkým návštevníci, ktorí očakávajú od svojej dovolenky pokoj a relax.

Las Palmas

Jeden z najkrajších ostrovov s nedotknutou krajinou a malebnými dedinkami, kde na vás dýchne tá pravá stredomorská atmosféra. Mnohými je Las Palmas nazývaný “La Isla Bonita” alebo “Krásny ostrov”. Vnútrozemie je typické svojou rozmanitosťou – bujné lesy, strmé vrcholky, juh zase rekreačnými strediskami s plážami tvorenými jemným pieskom.

La Gomera

Tento ostrov je rajom pre všetkých milovníkov prírody – bujná vegetácia, palmové lesy alebo malebné údolia. Ostrov v minulosti mal 2 × väčšiu rozlohu než je tomu dnes, ale kvôli eróznej činnosti sa zmenšil. Ďalšou zaujímavosťou ostrova La Gomera je, že sa miestni obyvatelia medzi sebou dohovárali pískaním, ktoré sa dodnes čiastočne používa v komunikácii.

El Hierro

Je najmenším ostrovom Kanárskeho súostrovia. El Hierro nadchne predovšetkým zástancov horskej turistiky a obdivovateľov podmorského potápania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *