Dovolenka v Chalkidiki

Chalkidiki je polostrovom, ktorý je jednou z gréckych prefektúr. Nájdete ho v juhovýchodnej časti kraja Stredné Macedónsko. Brehy sú obmývané Egejským morom. Tvar ostrova pripomína ruku s tromi prsiami, ktorými sú oblasti Sithonia, Athos a Pallené. Ak vás teda zaujíma viac informácii o tomto gréckom polostrov, tak čítajte ďalej.

Chalkidiki - Grécko

Ubytovanie a hotely

Na polostrove Chalkidiki máte veľa možností ubytovania, od lacnejších apartmánov až po drahšie hotely, v ktorých si môžete priplatiť službu all inclusive, s ktorou budete mať dovolenku snov. Z konkrétnych možností ubytovania je to napr Studio, apartmán Olga, Studio Villa Sofia, rezidencia Baracuda, rezidencia Pirofani, Bonton Club Hotel Stefani, hotel Stefani, Panorama, Studia Macedónsko, Vila Christos.

More a pláže

Na Chalkidiki na vás čaká dohromady 500 km pláží. Tunajšie pláže sú skutočne nádherné, bez preháňania môžeme povedať jedny z najkrajších na svete. Nesú ocenenie “Modrá vlajka Európskej únie”, ktorá je poskytovaná za fyzickú i biologickú čistotu mora a pláže. Okrem dlhých pláží tu nájdete aj menšie pláže, ktoré vám poskytnú viac súkromia. More je tu krásne čisté. Neplavci a rodiny s malými deťmi ocenia pozvoľný zostup do mora. Na Chalkidiki je nespočetne veľa možnosti pre vodné športy.

Zaujímavé miesta

Ak chcete si urobiť príjemný výlet, vydajte sa do Stavrosu, čo je jedno z najnavštevovanejších mestečiek na Chalkidiki. Rozprestiera sa neďaleko letoviska Paralia Vrasna. Ak hľadáte nejaké kľudné miesto, navštívte dedinku AFITOS, ktorej okolie vás iste zláka k príjemnej prechádzke. Do mestečka Sarti zamierte, ak máte radi vodné športy. Sú tu ideálne podmienky pre potápanie, vodné lyže, kajaky, winsurfing. Zaujímavé je tiež poznávať mýty a legendy tohto ostrova. Opisujú pôvodných obyvateľov ako fúzatých a obludných obrov – gigantov. Tí mali byť nepriateľmi olympských bohov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *