Dovolenka na ostrove Zakynthos

Zakynthos je ostrov plný kontrastov. Sever, východ a západ ostrova oplýva množstvom krásnych a obľúbených pláží. Západná časť ostrova, divoká a drsná, je v zajatí skalnatých hôr, prešpikovaných množstvom jaskýň, najznámejšia je Modrá jaskyňa pri myse Skinari. Pri juhovýchodnom pobreží je najväčšia hĺbka v celom Stredozemnom mori, tzv Inousská prepadlina, hlboká 4500 metrov.

Zakynthos - Grécko

A k tomuto prírodnému bohatstvu sa však tiež pripájajú osobité zvyky, kultúra i kuchyne, podmanivé kúzlo nedotknutých horských dediniek, storočných olivových hájov, velebnosť vidieckych kláštorov a taktiež výborné víno. Pláže sú zlatisté a biele, more neuveriteľne modré. Zakynthos je oprávnene jedným z najobľúbenejších gréckych ostrovov.

Na ostrove je možné podnikať veľa výletov, k tým najatraktívnejším cieľom patrí pláž Navagio s pašeráckym vrakom, Modrá jaskyňa, Byzantské múzeum, morské jaskyne Keri alebo zátoka Porto Vromi. Medzi najobľúbenejšie strediská patrí Argassi, považované za jedno z najzelenších letovísk, Laganas, najväčšie a najrušnejšie letovisko, Kalamaki, na tunajších plážach kladú vajíčka morské korytnačky a TSIVILI, ktoré je obklopené nádhernou prírodou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *