Dovolenka na ostrove Lefkada v Grécku

Lefkada predstavuje grécky ostrov, ktorý sa nachádza v súostroví Iónskych ostrovov. Leží medzi ostrovmi Korfu a Kefalónia. Lefkada je súčasťou gréckej prefektúry Lefkada. Delí sa do dvoch krajov a šiestich okresov. Najvyšším bodom ostrova je vrchol Stavrota. Celé vnútrozemie je hornaté. Zvažuje sa k pobrežiu. Príroda tu vytvára nádherné scenérie.

Ostrov Lefkada

Ubytovanie a hotely

Lefkada ponúka klasické možnosti ubytovania. Je to obľúbené turistické centrum, takže je tu aj dostatok ubytovacích kapacít. Obľúbené sú tu predovšetkým hotely rôzneho počtu hviezdičiek. Uveďme si aspoň niektoré konkrétne možnosti ubytovania. Sú nimi Perigiali Beach, Kostas, Fili Apartman, Villa, Villy, Marina, Pisidonio, štúdiá Vagelis, Sun Rise Apartman. Možností je tu celá rada. Vyberte si takú, ktorá Vám bude najviac vyhovovať.

More a pláže

Dĺžka pláží je tu 117 km. Tunajšie pláže sú väčšinou kamienkové alebo okruhliakovo-piesčité a nie nadarmo sa hovorí, že sú tu jedny z najkrajších pláží na svete. Skutočne nádherná je napríklad pláž Mikros Gialos či pláž Agiofili. Na tieto pláže sa dostanete vodným taxy z prístavu vo Vassiliki.

More je azúrovo modré a okolo sa týčia vápencové skaly. Ak máte radi vodné športy, tu si ich užijete dosť, predovšetkým pre windsurfing sú tu dobré podmienky. Ak tento šport neprevádzkujete, ale chceli by ste ho skúsiť, choďte kľudne do toho. Je to tu vhodné aj pre začiatočníkov.

Zaujímavé miesta

Ak budete tráviť dovolenku na Lefkada, nenechajte si ujsť pevnosť Santa Maura. Nachádza sa neďaleko hlavného mesta Lefkas. Zaujímavá je i lagúna okolo Lefkas. Nájdete tu aj zvyšky veterných mlynov a uchváti vás tunajšie hniezdisko najrôznejších druhov vtákov. Zamieriť tiež môžete k najvýznamnejšej náboženskej pamiatke celej Lefkada, ktorou je Monastiere Panagia Faneromeni. Nachádza sa neďaleko od Lefkas, konkrétne u dedinky Fryni. Za pozornosť tiež stojí kláštor Faneromenil, tunajšie vodopády a na juhu ostrova nájdete Mys Dukato.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *