Dovolenka na ostrove Korfu v Grécku

Ostrov Korfu je najväčším gréckym ostrovom v Iónskom mori. Rozkladá sa na ploche 592,877 km ² a má cez 107 000 obyvateľov. Na Korfu je rozmanitá krajina. Sú tu oblé vrchy a na severe nájdete vyššie hory. Ostrov býva niekedy označovaný ako “Smaragdový ostrov“. Túto prezývku získal vďaka zeleni, ktorej tu je tu naozaj veľa.

Ostrov Korfu - Grécko

Ubytovanie a hotely

Korfu ponúka početné možnosti ubytovania. Najobľúbenejšie je ubytovanie v hoteloch rôznej kvality. Tie luxusnejšie vám ponúkajú možnosť ubytovania all inclusive – teda nápoje, jedlo a ďalšie služby v cene ubytovania. Ponuky all inclusive sú rôzne a každý hotel do nich zahŕňa niečo iné. Preto je nutné vopred sa informovať, čo všetko sem patrí a či sa vám to vyplatí, pretože celkovo v Grécku ide o pomerne drahú záležitosť.  A v akých hoteloch sa môžete na Korfu ubytovať? Z tých lacnejších (tri hviezdičky) to je napr Acharavi Beach, Acharavi Natura, Achilles, Akionis, Alkyon, Abmbiente. Luxusné hotely sú napríklad: Corfu Imperial, Corfu Marbella či Grand Medterraneo Resort.

More a pláže

Ak chcete si užiť skutočne nádherné pláže, ste tu na správnom mieste. Nájdete tu jedny z najkrajších pláží v celom Stredomorí. Pláže sú buď piesočnaté alebo kamenisté. Pobrežie má celkovo 200 km. Väčšina miest na pobreží je dostupná, na západe sú však strmé skaly a na pláž sa dá dostať len loďou. Na západe tiež nie je vstup do mora tak pozvoľný. Na Korfu je krásne more, ktoré vám umožňuje všemožné vodné radovánky a športy.

Zaujímavé miesta

Nechcete tráviť dovolenku len na pláži? Vyskúšajte nejaký výlet. Kam? Ak máte radi pamiatky, vydajte sa do Kerkyry, hlavného mesta Korfu. Z tunajších pamiatok Vám odporúčame Kostol sv. Spiridona, Starú pevnosť, Múzeum lastur. Za pozornosť tiež stojí neoklasicistický zámok Achillion, ktorý bol dostavaný v roku 1891. Nemenej zaujímavý je hrad Gardiki. Je síce takmer zničený, ale za prehliadku stojí aj ruiny, ktoré z neho zostali. Odtiaľ sa môžete vydať k jazeru Korission.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *