Dovolenka na ostrove Rhodos v Grécku

Rhodos je najväčším z Dodekanéských ostrovov. Nájdete ho v Egejskom mori, konkrétne leží na juhovýchodnej časti archipelagu pri pobreží Malej Ázie. Od Malej Ázie je oddelený prielivom, ktorý je od ostrova vzdialený cca 10 km. Obľúbený Rhodos patrí k najvyhľadavanejším ostrovom u Slovkáov pre dovolenku v Grécku.

Rhodos - ostrov v Grécku

Ubytovanie a hotely

Rhodos vám ponúka celý rad hotelov, penziónov, apartmánov a štúdií, ktorých kvalitu spoznáte podľa počtu hviezdičiek. V hlavnej sezóne (od júna do septembra) je ubytovanie drahšie. Mimo sezónu sú ceny o 30 – 50% lacnejšie. Hotely väčšinou bývajú na rušných miestach, ak chcete niečo pokojnejšie, vyberte nejaký penzión, ktorý sa nachádza neďaleko od hlavného strediska.  Z konkrétnych hotelov si vymenuje aspoň niektoré: El Greco Aparthotel, Hotel Evi, Hotel Ilyssion, Hotel Kolymbia Sky, Hotel Louis Colossos Beach, Hotel Mitsis Faliraki Beach Resort.

More a pláže

Na Rhodose nájdete piesočné, kamienkové aj korálovité pláže. Rozmanitosť pláží priamo volá po ich objavovaní. Požičajte si automobil a prevezte si po okolí. Nemusíte predsa celú dovolenku stráviť len na jednej pláži. Obľúbené sú hlavne tieto pláže: Agathe beach, Sant Anthony beach, pláž pri meste Faliraki. Za mestom Faliraki nájdete aj nudistickú pláž. More je tu nádherné a budete mať príležitosť k vodným športom. Obľúbený je predovšetkým windsurfing a potápanie.

Zaujímavé miesta

Ak si budete chcieť pozrieť nejaké pamiatky, zamierte do hlavného mesta Rhodos. Historicky zaujímavé je predovšetkým Staré mesto, ktoré je rozdelené na rytiersku a Tureckou štvrť. Vydať sa tiež môžete ku zrúcanine starovekého hradu mene Monolithos. Zachovalá zostala kaplnka Svätého Juruja. Ďalšou historickou stavbou, ktorá stojí za pozornosť, je Panagia Tsampika. Od tohto miesta budete mať pekný výhľad. Zaujímavým zážitkom bude tiež návšteva Údolia motýľov alebo cesta k Siedmim prameňom (EPTA Piges)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *