Dovolenka na ostrove Kos v Grécku

Ostrov Kos to je menší zelený ostrov ležiaci v hlbokom zálive v blízkosti tureckého pobrežia, ktorý má krajinu s malými dedinkami a plážami, ktoré pokrývajú tri štvrtiny dĺžky pobrežia. Ostrov má bohatú a dlhú históriu, ktorej dôkazom sú bohaté pamiatky z doby antiky až po novovek. V antike bol mestským štátom, dôležitým členom spolkov gréckych miest. Neskôr sa na ňom vystriedali Rimania, Saracéni, Janovčania, Benátčania, rytieri radu svätého Jána, Turci a od roku 1948 je ostrov opäť grécky. Kos je rodiskom zakladateľa medicíny Hippokrata.

Ostrov Kos - Grécko

Kos je veľmi obľúbený pre svoju priaznivú polohu, ktorá umožňuje behom jediného pobytu navštíviť všetkých deväť okolitých gréckych ostrovov a zhliadnuť miesta dvoch divov staroveku:

  • Ostrov Rhodos s pamiatkami rhodských rytierov
  • Ostrov Kalymnos s jeho malebnými mestečkami a krajinou
  • Pútnický ostrov Patmos so svetoznámym kláštorom a jaskyňou apoštola Jána a ostrov Nissyros, ktorý je známy činnou sopkou.

Ostrov Kos je ideálny pre turistov hľadajúcich pokojné a pohostinné prostredie pre svoju dovolenku spolu s krásnou prírodou, čistým morom a nádhernými plážami. Ostrov Kos vznikol v dôsledkov sopečnej činnosti, preto sa tu nachádza množstvo termálnych prameňov.

Pre Kos je typická pokojná atmosféra, tunajší turistický ruch nemá masové merítka, tým väčší priestor dostáva grécka pohostinnosť. Veľkou prednosťou je tiež poloha ostrova, behom jedného dňa možno navštíviť deväť okolitých ostrovov s mnohými pamiatkami a malebnými scenériami. Rovnomenná ostrovná metropola bola znovu vybudovaná po zemetrasení v roku 1933. Jej dominantou je pevnosť rytierov svätého Jána, ktorá kedysi chránila tunajšie prístav a dnes jej mohutné múry prihliadajú rušnému životu v uliciach, ktoré ponúkajú nespočetné nákupné možnosti, rovnako ako príjemné posedenie v mnohých tavernách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *