Dovolenka na ostrove Kréta v Grécku

Kréta predstavuje najväčší grécky ostrov v Stredozemnom mori. Leží medzi troma kontinentmi – Európou, Áziou a Afrikou. Vďaka svojej strategickej polohe sa stala prvým významným centrom gréckej civilizácie. Kréta je zo severu obmývaná južnou časťou Egejského mora a z juhu Líbyjským morom. Ostrov má štyri oblasti – Lasithi, Retyhymnon, Cani a Iraklion.

Kréta (Grécko)

Ubytovanie a hotely

Možnosti ubytovania sú na Kréte veľké. Tvoria ju hotely rôznych kategórií. Tunajšie označenie je A až E, pričom A je najlepšou úrovňou. Ďalšiu možnosť predstavujú štúdia, čo sú vlastne apartmány bez oddelených kuchyniek. Je tu iba kuchynský kút. Ide o lacnejší variant. Samozrejme tu nájdete aj klasické apartmány. Tiež môžete bývať v ubytovacom zariadení domatie. Ide o pridruženú hotelovú izbu u krétskych taverien.

More a pláže

More je na Kréte teplé a pomerne veľa slané. Severné pobrežie má pozvoľný zostup do mora, ktoré ocenia predovšetkým neplavci a rodiny s malými deťmi. More je tu plytké. Na juhu sa naopak more rýchlo zvažuje do hĺbky. Sem zamierte, ak sa chcete potápať. Je tu čistejšia voda. Priestor je tu aj pre mnohé iné vodné športy. Na Kréte sú nádherné dlhé piesočnaté pláže, pozdĺž ktorých môžete podnikať romantické prechádzky. Obľúbené sú predovšetkým pláže Olous či Matala.

Zaujímavé miesta

Na Kréte nájdete mnohé zaujímavé miesta, ktorých návštevou si môžete spestriť vašu dovolenku. Za pozornosť stojí predovšetkým minojský palác. Tými najvýznamnejšími sú Knóssos, Faistor, Zakros a Mallia.

A čo tak navštíviť mesto Chania? Nájdete tu domy v benátskom štýle a celkovo ide o krásne mesto. Ďalším pekným mestom s bohatou históriou a mnohými pamiatkami je Rythymno. Obľúbená je tiež tiesňava Samaria. Ide o najdlhšiu tiesňavu v Európe. Vai pre zmenu predstavuje pláž, ale nie hocijakú. Je tu nádherne. Lemuje ju veľký palmový háj.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *