Turistické destinácie v Chorvátsku

Chorvátsko je krajina plná obľúbených dovolenkových destinácií Slovákov. Všetci turisti si tu prídu na svoje, keďže v Chorvátsku sa dajú nájsť naozaj rozličné zákutia, ktoré zaujmú najmä prírodou a krásnymi plážami. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria tieto turistické centrá: Dubrovnik, Hvar, Opatija, Pula, Záhreb, Split, Korčula, Mljet, Baška (ostrov Krk) a Zadar.

Turistické destinácie - Chorvátsko

Istrijský polostrov

Istrijský polostrov je najväčší polostrov na Jadrane a zároveň najväčšou rekreačnou oblasťou Chorvátska. Medzi najobľúbenejšie destinácie Istrijského poloostrova patria tieto turistické oblasti: Umag, Rovinj, Vrsar, Novigradská riviera, Pulská riviera, Porečská riviera, Medulinska riviera, Riviera Rabac, Riviera Fažana a Riviera Opatija.

Kvarnerský záliv

Kvarnerský záliv leží medzi polostrovom Istria a Severné Dalmáciou.Nájdete tu najkrajšiu piesočnatú pláž Chorvátska nazývanú Rajská pláž a každý rok sa tu koná jeden z najväčších festivalov v Európe. K najznámejším turistickým oblastiam v Kvarenskom zálive patrí: Rijeka, Baška, Riviera Crikvenica, Riviera Novi Vinodolski, Riviera Senj, Ostrov Krk, Ostrov Rab, Ostrov Cres a Ostrov Lošinj.

Severná Dalmácia

Severná Dalmácia, inak tiež známa ako oblasť medzi Zadarom a Šibenikom je pre svoje nádherné pláže a čisté more veľmi navštevovanou časťou Chorvátska. Medzi najnavštevovanejšie letoviská na pobreží patria okrem Zadaru aj Vodice, Šibenik, Primošten, Biogradska riviera, Riviera Rogoznica, Ostrov Pašman, Ostrov Dugi Otok, Ostrov Vir, Ostrov Murter, Ostrov Pag a Ostrov Ugljan.

Stredná Dalmácia

Oblasť Stredná Dalmácia sa rozkladá od mesta Šibenik až po turistické letovisko Ploče. Väčšina pobrežia nie je príliš členitá a nachádzajú sa tu dlhé upravené pláže, z ktorých asi najznámejšie sú tie na Makarskej riviére. Medzi ďalšie obľúbené turistické destinácie patria Split, Omiš, Trogir, Makarská riviéra, Ostrov Brač, Ostrov Hvar, Ostrov Korčula, Ostrov Šolta a Ostrov Vis.

Južná Dalmácia

Južná Dalmácia je úzky pruh pobrežia tiahnúceho sa od mestečka Ploče až k hraniciam s Čiernou Horou. Významnými centrami v pobrežnom páse sú mestá Opuzen a Dubrovník. K ďalším obľúbeným destináciám južnej Dalmácie patria Polostrov Pelješac, Ostrov Mljet, Ostrov Lastovo a Elafitské ostrovy.

Národné parky v Chorvátsku

Národné parky Chorvátska sú známe predovšetkým svojou neporušenou prírodou. Môžete obdivovať nádherné hory, malebné zátoky, pamiatky, faunu a predovšetkým subtropickú flóru. Medzi najznámejšie národné parky patria Brijonské ostrovy (Brijuni), Kornati, Paklenica, Plitvické jazerá, Risnjak, Severný Velebit a Vodopády Krka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *