Dovolenka v Istrii (na Istrijskom polostrove)

Istrijský polostrov je najväčší polostrov na Jadrane a zároveň najväčšou rekreačnou oblasťou Chorvátska. Je to kraj, kde harmonicky splývajú antický amfiteáter, stredoveké baziliky a kamenné mestečká s modernými turistickými komplexmi. Nájdete tu tiež prekrásne zátoky s kamienkovými alebo umelo upravenými betónovými plážami. 

Obľúbené letoviská

Istrijský polostrov

Najviac letovísk, hotelov a kempov nájdete na západnom pobreží, ktoré je veľmi členité. K južnej časti polostrova priliehajú malé skupiny ostrovčekov, z ktorých najznámejší je Brijuni. Uchváti Vás svojou prírodnou krásou, pre ktorú bol vyhlásený národným parkom.

Krásna príroda, čisté more, dobre vybavené turistické centrá a pohostinné obyvateľstvo sú hlavným, ale nie jediným dôvodom, prečo tisíce turistov zo všetkých častí Európy každoročne prichádzajú na istrijskú riviéru. Na mimoriadnom rozvoji turistiky v tomto regióne má veľkú zásluhu aj ľahká dopravná dostupnosť a dobrá cestná a železničná sieť spájajúca tento prenádherný polostrov so všetkými hlavnými dopravnými cestami v Európe.

Istrijské letoviská sú medzi sebou prepojené pravidelnými autobusovými linkami. Ak budete mať záujem, môžete využiť služby dopravcov alebo taxi člnov a vyraziť si na výlet na neďaleké ostrovy.

Istrijský polostrov je všeobecne známy ako časť Jadranského pobrežia, kde nie sú celoročné výkyvy teplôt príliš extrémne. Na jar sa celý ostrov pokryje hustou zeleňou, ktorá skrýva nehostinný krasový podklad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *