Dovolenka v Medulíne (na Medulínskej riviére)

V bývalej rybárskej osade Medulin u Puly robia všetko pre to, aby sa tu turista cítil čo najlepšie. Medulin sa ako jedno z mála turistických centier môže pochváliť celoročne otvorenými obchodmi, bankou, poštou, lekárňou, kaderníctvom, trhoviskom a celou škálou ďalších zariadení, ktoré turista pri svojom pobyte tu určite rád využije. Miestni obyvatelia sú preslávení výbornými pokrmami z rýb a iných plodov mora.

Medulin - Chorvátsko

Určite odporúčame nejakú špecialitu vyskúšať. Dovolenku si tu vyberajú najmä rodiny s malými deťmi. Medulínskou zátokou sa tiahne krásna piesočná pláž Bijeca, ktorá je dlhá asi kilometer a práve pre deti je to ideálne. Na svoje si tu prídu aj nudisti, pre ktorých je taktiež pripravená upravená pláž.

Ak sa nechcete len nečinne váľať po pláži, je možné využiť nespočetné množstvo miestnych vodných atrakcií alebo sa vydať na výlet do vnútrozemia. Okrem Medulinu sa na riviére nachádza taktiež nádherná osada Premantura. Toto mestečko už z diaľky dýcha antickým Rímom. Rovnako ako Medulín v ňom nájdete mnoho zariadení pre poskytovanie služieb turistom a mimo toho aj malé pláže, na ktorých budete mať dostatok súkromia. Premantura leží na polostrove Kamenjak, ktorý obklopuje mnoho malých ostrovčekov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *