Dovolenka v Pule (na Pulskej riviére)

Pula je významným správnym strediskom Istrijského polostrova, ale predovšetkým hlavným centrom turizmu na Istrii. Najväčšou rekreačnou zónou v oblasti Puly je známy turistický komplex Punta Verudela ležiaci na jednom z mnohých polostrovov, asi 1,5 km od centra Puly. Pre turistov je tu kamenistá a štrková pláž s upraveným vstupom do mora. V stredisku sa nachádza vonkajší bazén s morskou vodou, detský bazén, tenisové kurty, stoly pre stolný tenis, ihrisko pre plážový volejbal, minigolf, squash, ihrisko na loptové hry, aerobic a široká ponuka vodných športov.

Pula - Chorvátsko (pláž)

Menším letoviskom je osada Pješčana Uvala. Leží pri zátoke medzi dvoma poloosotrovmi. Svoj názov dostala podľa nádhernej piesočnej pláže, ktorá sa medzi polostrovmi rozprestiera. Osada ponúka takmer všetko, čo moderný turista žiada. Spestrenie poskytovaných služieb je prístav, kde je možné požičať si jachtu.

Ďalším malým letoviskom je rybárska osada Banjole. Miestna reštaurácia sa vyznačuje vynikajúcimi pokrmy z rýb, ktorých vôňa sa rozprestiera takmer po celom letovisku.

Pulská riviéra tiež zahŕňa medzi turistami veľmi obľúbené letovisko Medulin u Puly, ktoré vďaka plytkým plážam navštevujú najčastejšie rodiny s deťmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *