Cesta autom do Chorvátska

Dobre naplánovaná cesta je základom úspechu predovšetkým, keď do Chorvátska cestujete prvýkrát. Záleží len na Vás, či dáte prednosť diaľniciam alebo zvolíte cestu po okresných cestách. Pravdou je, že väčšina z týchto ciest, po ktorých pravdepodobne pôjdete je vo veľmi dobrom stave. Vyhnete sa poplatkom na diaľniciach, ale na určené miesto prídete o niekoľko hodín neskôr. Bohužiaľ ani diaľnica nemusí byť obzvlášť rýchla a to najmä na konci týždňa, kedy sa tu bežne tvoria niekoľkokilometrové kolóny. Na dovolenku si však určite zoberte dobré auto, aby sa Vám náhodou nepokazilo.

Cesta autom po Chorvátsku

Kedy vyraziť?

Ideálny čas na cestu autom je uprostred týždňa. Záleží ale na tom, či ste si už ubytovanie zohnali alebo idete “na slepo”. V priebehu týždňa sa v mnohých lokalitách zle hľadá ubytovanie za rozumnú cenu, pretože turisti odchádzajú najčastejšie až na konci týždňa.

Tip: Výhodné pôžičky na auto nájdete v ponuke každej banky na Slovensku

Tankovanie

Ak chcete na ceste autom do Chorvátska ušetriť na pohonných hmotách, odporúčame natankovať plnú nádrž v SR a následne tankovať až v Chorvátsku. V Chorvátsku sú v hlavnej sezóne čerpacej stanice v prevádzke od 7:00 do 22:00. Ceny benzínu sú dokonca o niečo nižšie ako na Slovensku. Aktuálne ceny nájdete na: http://www.hak.hr/info/cijene-goriva/ (hore je cena v kunách, ale pri vlajke chorvátska v tabuľke máte prepočet na eurá).

Ako sa zachovať v prípade dopravnej nehody?

Ak ste svedkami alebo ste sami spôsobili dopravnú nehodu, tak zabezpečte miesto v dostatočnej vzdialenosti výstražným trojuholníkom a nehodu okamžite nahláste na príslušnom telefónnom čísle. V prípade poškodenia Vášho vozidla si po príchode polície vyžiadajte správu o nehode. Ako cudzincom Vám musí byť poskytnutý preklad do rodného jazyka. Nikdy nepodpisujte protokol, ktorému nerozumiete. Ak sa objavia akékoľvek nejasnosti, tak sa radšej obráťte na tlmočníka. Správne vypísaný protokol o nehode Vám pomôže sa vyhnúť prípadným problémom na hraniciach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *