Dovolenka v Brijuni (na Brijunských ostrovoch)

Brijunské ostrovy sú tvorené jedným hlavným a jedenástimi menšími okolitými ostrovčekmi. V katalógoch a ponukách cestovných agentúr sú skôr známe pod menom Brijuni. Výlet na tieto ostrovy je nevšedným zážitkom. Na svoje si prídu nielen milovníci pamiatok, ale aj všetci, ktorí majú radi pestrú stredomorskú faunu, flóru a veľmi prívetivú klímu.

Brijunské ostrovy - Brijuni - Chorvátsko

Na ostrove sa nachádza byzantská tvrz, ojedinelá rímska vila, trojlodná bazilika a veľa iných zaujímavostí. Za zmienku stojí počet vtáčích druhov, ktorí na ostrove našli svoje útočisko, blížiace sa číslu 200. Návštevníkov ostrova okúzli nádherná zoologická záhrada a safari, kde je možno vidieť mnoho zvierat, ktoré sú pre túto zemepisnú šírku a dĺžku prinajmenšom nezvyčajné. Miestna fauna obsahuje takmer 600 druhov rastlín, medzi ktorými nájdeme také vzácnosti ako sú eukalypty alebo olivovníky.

Ako sa dostať na Brijunské ostrovy?

Po sprístupnení ostrovov sa výlety najčastejšie vykonávali z chorvátskeho polostrova Istria. Pravidelne sú ponúkané jednodňové lodné výlety z Fažany na najväčší ostrov Veľká Briun, ktorý má rozlohu cca 700 hektárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *