Dovolenka na Polostrove Umag

Polostrov Umag je turistickým centrom so všetkým, čo potrebujete. Jeho bohatá história tu zachovala veľa pamiatok, z ktorých sa väčšina nachádza v starej časti rovnomenného hlavného mesta. V dobách antického Ríma tu bola osada Umacus, po ktorej bola mesto neskôr premenované.

Polostrov Umag - Chorvátsko

Každý deň turistický vláčik zváža rekreantov z pobrežných častí do centra mesta, aby si zachovalé pamiatky dýchajúce dávnymi časmi mohli prezrieť. Na svoje si tu prídu milovníci rybacích špecialít, ktoré servírujú všetky miestne reštaurácie. Okolie prístavu je rybími pokrmy priamo prevoňané. K rybám upravovaných na mnoho spôsobov servírujú miestne víno, ktoré je preslávené svojou výbornou chuťou.

Na polostrove sa nachádza aj veľa športových areálov. Najznámejší je tenisový areál v rekreačnej oblasti Stella Maris, ktorý je už niekoľko rokov národným tenisovým centrom. Každým rok sa tam v auguste koná Croatia open, čo sú oficiálne majstrovstvá Chorvátska v tenise.

Pre milovníkov výletov na lodi miestny tiež nezabudli. Ponúkajú lodné výlety do Slovinska, Benátok v Taliansku, národného parku Brijuni a mnohých ďalších destinácií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *