Turistické destinácie vo Francúzsku

Pozrite si zoznam najobľúbenejších turistických cieľov, ktoré stoja za videnie, keď sa vydáte na dovolenku do Francúzska. Pre niektoré turistické destinácie ako je napríklad Paríž ponúkajú cestovné kancelárie aj tzv. eurovíkendy. Teda krátke spoznávacie zájazdy, v rámci ktorých navštívite v istej lokalite Francúzska rôzne pamiatky a zaujímavé miesta.

Paríž v noci - Francúzsko

Hlavné mesto Francúzska – Paríž

Ak idete do Francúzska prvýkrát, tak si rozhodne nenechajte ujsť jeho hlavné mesto – Paríž. Nedajte sa zmiasť tým, že sa jedná len o mesto. S najväčšou nepravdepodobnosťou vám totiž na jej podrobné preskúmanie nebude stačiť ani niekoľkotýždňová dovolenka. Kto by si nevybavil pri vyslovení názvu mesta legendárnu Eiffelovku, alebo umením nadobudnutý Louvre? Ak k tomu navyše zvolíte aj návštevu Disneylandu v Paríži, tak máte vy aj celá vaša rodina o zábavu postarané. Tento slávny zábavný park totiž predstavuje splnený sen turistov akéhokoľvek veku.

Nice

Medzi ďalšie časté turistické oblasti patrí prímorské meste Nice, ktorí je vhodné pre relaxačnú dovolenku pri mori. Taktiež sa tu organizuje lákavý karneval v Nice, ktorý je programovo veľmi bohatý. Milovníci flóry môžu navštíviť miestny kvetinový trh Marche aux Fleurs.

Marseille

Medzi historické centrá Francúzska patrí bezpochyby mesto Marseille, ktoré je využívané hlavne na eurovíkendy. Je to druhé najväčšie mesto Francúzska a je zaujímavé hlavne pre svoju katedrálu v Notre Dame, ktorá patrí medzi najznámejšie katedrály vôbec.

Provence

Marseille je zároveň veľkým prístavom a hlavným mestom historickej turistickej oblasti Provence. Slnečná Provence je jednou z najbohatších oblastí Francúzska, ktorá vás zabaví na skutočne dlho a aby ste smeli povedať, že Provence poznáte skutočne dobre, tak vám k tomu rozhodne nebude stačiť jedna návšteva.

Lurdy

Lurdy je považované za sväté pútnické mesto. Navštevujú ho ale aj obyčajní turisti pre jeho historickú hodnotu. Podľa toho, ale vyzerá aj prostredie mestečka, ktoré je plné obchodíkov s amuletmi a náboženskými predmetmi, pre šťastie, zdravie alebo dokonca lásku.

Tignes

Pre zimné športy a ďalšie vyžitie počas zimných mesiacov voľte jednoznačne Tignes. Savojské Alpy, ktoré tomuto mestečku dominujú, sú jedným z najkrajších výjavov. Tunajšie zjazdovky sú navyše vysoko kvalitné a poskytujú skutočne kvalitný zážitok zo zimných športov. K návšteve sa tu ponúka rada horských reštaurácií, kde sa po lyžovaní môžete občerstviť.

Ostrov Korzika

K najčastejším turistickým cieľom vo Francúzsku patrí aj ostrov Korzika, ktorý sa nachádza v Stredozemnom mori na juhovýchode od Francúzska. Ponúka krásne pláže, oddych a relax pri mori. Na druhú stranu také pláže ako tu, by ste inde v Európe len ťažko hľadali.

Teraz ste sa zoznámili s najčastejšími turistickými destináciami Francúzska. Každá z nich je niečím lákavá, niečím jedinečná. Konečné rozhodnutie závisí však na vašich predstavách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *