Dovolenka vo Francúzskych Alpách

Ak si chcete dobre zalyžovať a za svoje peniaze očakávate kvalitný servis, tak sú pre Vás Francúzske Alpy tá správna voľba. V porovnaní s inými lyžiarskymi oblasťami napríklad na Slovenskú sú alpské lyžiarske strediská omnoho rozsiahlejšie, kvalitnejšie a modernejšie. Nestretnete sa tu s čakaním v dlhých frontách, zjazdovky sú upravované každú noc a pripravujú sa na ďalší deň.

Francúzske Alpy - Francúzsko

Francúzsko je centrom európskeho lyžovania a snowboardingu. Nájdete tu nekonečnú paletu stredísk, ktoré vďaka inteligentnému systému prepojenia lanoviek s vlekmi tvoria obrie lyžiarske komplexy. Vo Francúzsku si vyberie naozaj každý, začiatočníci, skúsení profesionáli, ale aj snowboardisti. Preverte osvedčený, vynikajúci Risoul/Vars, objavte novú hviezdičku ponuky Val Cenis alebo menšie, roztomilé a rodinné Aussois. Takže hor sa do Francúzska na lyžovanie a snowboarding!

Francúzske Alpy sa stávajú čoraz obľúbenejšou a vyhľadávanejšou destináciou, kde mnoho ľudí trávi zimnú i letnú dovolenku . K obom účelom poslúžia Alpy báječne. Hoci by sa mohlo zdať, že vysoký horský masív bude nehostinnou chladnou krajinou bez života, nie je tomu tak. Vo francúzskych Alpách sa rozkladá niekoľko menších miest. Ohromná územie tu zaberajú rozsiahle komplexy budov a rekreačné strediská. Najmä tie strediská, ktoré ponúkajú športové vyžitie v podobe lyžovania. Veľkou pýchou Álp sú desiatky najrôznejších zjazdoviek, báječne upravených a pripravených pre okamžitý zjazd.

Zjazdovky

Zjazdovky sú rozlíšené podľa obtiažnosti zjazdu a zoradené do troch kategórií. Preto nebude problém usporiadať zimnú alpskú dovolenku pre celú rodinu. Aj deti si tu prídu na svoje a nájdu pre seba tú najvhodnejšiu zjazdovku. Celá krajina je veľmi dobre pripravená k zapálenému športovaniu aj pre rekreačné výlety a prechádzky. Rovnako aj areály stredísk zvyčajne výborne poslúžia. Často sa stretneme s vonkajším i vnútorným bazénom priamo v areáli s množstvom ďalších zariadení, ako je napríklad sauna, posilňovňa, telocvičňa alebo napríklad tenisový kurt. A ak dôjde zdroj zábavy vo vnútri areálu, stále nám ešte zostáva na objavovanie rozľahlej krajina vonku. Na území Francúzska sa tiež nachádza najvyšší alpský bod, ktorým je 4808 metrov vysoká hora Mont Blanc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *