Lyžovanie vo Francúzsku

Lyžovanie je vo Francúzsku veľmi populárne a medzi priaznivcami zimných športov stále vyhľadávanejšie. Do Francúzska si dnes na zimnú dovolenku zájde aj veľa slovenských rodín. Každý návštevník sa teší predovšetkým na krásne slnečné dni, počas ktorých sa bude môcť oddávať svojej obľúbenej zimnej aktivite a pozorovať pri nej aj nádhernú francúzsku krajinu. Každý určite vie, že reč je o Alpách. Presnejšie o tej časti, ktorá leží na území Francúzska a je vyhlásenou lyžiarskou oblasťou.

Lyžovanie vo Francúzsku

Alpy vo Francúzsku

Dôvodom, prečo sú Alpy také obľúbené je iste veľ. Kto Alpy už niekedy navštívil, bude iste ihneď vedieť, v čom spočíva ich pôvab. Alpy sú nádherným členitým pohorím s množstvom strmých strání, kopcov a hôr. Celá oblasť ponúka náhľad do takmer rozprávkovej krajiny. Zasnežené kopce sa odrážajú v lúčoch slnka a vytvárajú krásne trblietanie. Všetko vyzerá čisto a nepoškvrnene. A práve tak to vyzerá aj vo francúzskych alpách. Niektoré oblasti sú dokonca označené za národné parky.

Ponuka stredísk

Ponúkla rekreačných stredísk je v Alpách pomerne bohatá. Každý si tu príde na svoje a nájsť sa dajú aj cenovo výhodné ubytovacie príležitosti. Dôležité však je, zistiť si vopred dostatok informácií o konkrétnom mieste, kam sa turista rozhodne vydať. Vždy je lepšie byť pripravený, ako musieť v cudzom prostredí improvizovať. Väčšinou však netreba veľkú prípravu. Vo väčších rekreačných komplexoch je úplne všetko, čo človek môže potrebovať. Takéto miesto je perfektne vybavené po stránke potravín a jedla. Ale aj po stránke využitia voľného času, zábavy či športových aktivít. V areáli nájdete všetko od kurtov a ihrísk pre takmer všetky populárne športové aktivity až po posilňovňu. Väčšinou majú klienti strediska prístupný bazén alebo saunu. Konkrétne vybavenie jednotlivých miest sa samozrejme líši, ale dôležité je, že sa vždy myslí na všetkých. Každý si vyberie, čo mu sadne.

Nad všetkými týmito aktivitami však bude pravdepodobne prevažovať lyžovanie, kvôli ktorému do Álp každý prichádza. Niet divu, že sú svahy takmer celý deň plné, ale nie do tej miery, že by to znemožňovalo kvalitné lyžiarske vyžitie. Na svoje si príde celá rodina, aj malé deti nájdu takú zjazdovku, ktorá im bude vyhovovať. Táto skutočnosť ale nebráni milovníkom adrenalínu, ktorí svoju náročnú zjazdovku nájdu len o kúsok ďalej. Každý lyžiar si tu príde na svoje. V Alpách sa nachádzajú stovky zjazdoviek a tak si každý iste nájde, to čo hľadá. Mimo zjazdárov sa tu iste zapáči aj bežkárom, pre ktorých tu boli zbudované bežkárske trate. Nezabudnite si teda ani bežky, ani zjazdovky a užite si báječnú zimnú dovolenku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *