Cesta do Francúzska

Každého, kto sa chystá na dovolenku do Francúzska alebo trebárs len na krátky výlet budú iste zaujímať dôležité informácie o tunajšej doprave. To, akým spôsobom sa kam dopraviť a aký dopravný prostriedok sa bude dať na tento účel najlepšie použiť, značne uľahčí celý pobyt vo Francúzsku a môže ušetriť veľa zbytočných starostí. Francúzsko je moderná krajina s mnohými možnosťami a to aj vo sfére dopravných prostriedkov. Každý si nájde, čo mu vyhovuje ako po finančnej stránke, ale aj z hľadiska pohodlia.

Doprava vo Francúzsku

Doprava vlastným autom

Ako najjednoduchší a najpohodlnejší sa na prvý pohľad môže zdať jazda vlastným automobilom. Ponúka nielen maximálnu flexibilitu a tým pádom aj menšie časové straty, pomocou auta sa môžeme dopraviť aj do miest, kam by nás iné dopravné prostriedky nedoviezli. Mimo mnohých pozitív však ľahko narazíme na niektoré z výrazných negatív. Predovšetkým pre neskúseného vodiča môže cesta znamenať veľký problém. Vo Francúzsku je pomerne hustá dopravná sieť a často sa môžeme stretnúť s kolónami alebo zápchami. Ďalším mínusom môžu byť vysoké poplatky za parkovanie a vďaka množstvu áut tiež nie vždy dostatok voľných miest. S vysokými poplatkami sa tiež stretávame v prípade diaľničných známok. Vo Francúzsku sú striktne dodržiavané pravidlá cestnej premávky a ich nedodržanie sa často pomerne prísne trestá, väčšinou vysokými pokutami. Predovšetkým prekročenie rýchlosti sa môže značne predražiť a používanie antiradaru je vo Francúzsku nezákonné a opäť sankcionované.

Letecká preprava

Najrýchlejší spôsob prepravy do Francúzska je letecky, avšak za túto rýchlosť si dosť priplatíte. Ak chcete letieť lacnejšie, tak musíte prestupovať v Česku alebo Miláne. Prípadne môžete využiť aj letisko vo Viedni.

Autobusová doprava

Zo Slovenska jazdí pravidelná autobusová linka, ktorá ide priamo do Paríža.

Cestovanie po Francúzsku

Ak vás zaujímajú možnosti prepravy po Francúzsku ak neplánujete cestu autom, tak si rozhodne prečítajte aj článok Doprava vo Francúzsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *