Dovolenka na Francúzskej riviére

Azúrové more, slnko a šarm, ktorý má zrejme len Francúzsko. Tak by sa dala popísať Francúzska riviéra. Mnohí si ju spájajú s luxusnou dovolenku, na ktorej môžete stretnúť hviezdy svetového charakteru, popíjať dobré francúzske víno a alebo si zahrať v miestnych kasínach. Francúzska riviéra sa tiahne od hraníc Francúzska s Talianskom. Francúzske pobrežie Stredozemného mora patrí k tým drahším typom dovolenky.

Francúzska rivéra - Francúzsko

Aj napriek tomu je táto časť Francúzska veľmi vyhľadávanou destináciou. S popularitou Francúzskej riviéry sa spája už rok 1763. Anglický spisovateľ Tobias Smollett písal o južnej časti Francúzska listy, ktoré potom vyšli knižne. Britov Riviéra natoľko uchvátila, že ju začali hromadne navštevovať. Na južnom pobreží sa vyskytovali aj umelci a ďalšia európska elita. Tak si Riviéra získala punc “luxusnej dovolenky”.

Na Francúzskej riviére nájdete piesočné pláže, ale aj skalné útesy s kamienkovými plážami. Ak ste priaznivci romanticky vyzerajúcich dlhých piesočnatých pláží, potom vyrazte na západ od Nice. Ak ale dávate prednosť štrku a skalám, vydajte sa na východ bližšie k Taliansku. Ak zasa máte radšej teplejšie počasie, tak Vás určite zaujme aj dovolenka v Španielsku.

Nice

Najväčším mestom Francúzskej riviéry je Nice. Viac ako štyristotisíc rokov staré letovisko vás zaujme nielen svojimi promenádami, ktoré lemujú miestne pobrežie, ale aj úzkymi uličkami. V tých sa môžete prechádzať a nasávať francúzsku atmosféru.

Cannes

Cannes je rovnako ako Nice kúpeľné mesto. Väčšina ľudí ho však spája so svetovým filmovým festivalom. Oceneným sa odovzdávajú Zlaté palmy. Inšpiráciu pre sošky v tvare paliem možno organizátori našli na najznámejšej triede Croisette, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežia a je lemovaná práve palmami.

Saint Tropez

Keď sa povie Saint-Tropez, väčšina si vybaví svetovo známe filmy o žandároch, ktorí v tomto mestečku mali svoju stanicu. Malé prístavné mesto je obklopené luxusnými jachtami, ktoré budete môcť obdivovať z útulných francúzskych kaviarní.

Monako

Aj keď je Monako samostatný štát, je spojené s Francúzskou riviérou. Monte Carlo je jednou z mestských častí Monaka. Preslávilo predovšetkým kasínom, ktoré založil knieža Karol III. už v roku 1863. Monako má len 30 000 obyvateľov. Turistika je však mnohonásobne vyššia. Tento mini štát ročne navštívi 3 milióny ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *