Dovolenka vo Varne v Bulharsku

Varna ako hlavné mesto severnej časti čiernomorského pobrežia ponúka okrem ideálnej polohy na morskom brehu veľa ďalších krás. Je to mesto, v ktorom sa stretáva duch moderného veľkomesta s pôvodnými tradíciami a prvkami minulých rokov. Moderná tvár mesta sa prejavuje množstvom reštaurácií, barov, a diskoték. Najmä mladí ľudia si tu určite užijú veľké množstvo najrôznejšej zábavy. Mestská pláž, ktorá sa nachádza priamo v meste, je najčastejšie využívaná miestnymi, turistami a návštevníkmi, ktorí zavítajú do Varny len na večernú prechádzku, do reštaurácií, za nákupmi alebo za nočným životom.

Varna - Bulharsko

Blízko historického centra sa nachádza veľký prímorský park, ktorý láka návštevníkov na strávenie voľného času a odpočinku. Súčasťou parku je festivalový areál, kde hrá hudba pod šírym nebom. Dominantou mesta je Varenská katedrála, chrám Nanebovzatia Panny Márie, datovaný do 19. storočia, v ktorom sa ukrýva trojkrídlový, vyrezávaný ikonostas a bohatá maliarska výzdoba. Varna je tiež bývalým, často vyhľadávaným kúpeľným komplexom, o čom svedčia dochované rímske termálne kúpele. Dodnes sa zachovali napríklad, prezliekárne, vodné nádrže a haly.

V okolí Varny by ste sa mali vypraviť na zámoček Evksinograd, ležiaci na jej východe. Slúžil ako letná cárska rezidencia, a do histórie sa zapísal taktiež ako sídlo komunistického funkcionára. Dovnútra sa bohužiaľ nedostanete, zámoček ako vládny hotel slúži dodnes. Môžete však navštíviť zámocký park, kde môžete obdivovať oranžerie a vzácny himalájsky céder. Asi 20 km západne od Varny si môžete urobiť výlet do tzv kamenného lesa. Kamenné útvary, ktorých vek je odhadovaný na päťdesiat miliónov rokov dosahujú veľakrát výšky až šesť metrov. Ich pôvod zostáva nejasný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *